CTM RACING TEAM - Zhrnutie sezóny 2017

08 March, 2018

Autor: Marek Moravík

 

Sezóna 2017 je za nami, ako jej priebeh vidia jazdci CTM Racing Teamu? 

 

 

Ondřej "Kissak" Štěpánek

 

Sezóna 2017 je za námi a mohu říci, že to byla zatím moje nejlepší sezóna v životě. Počínaje Downmall závody, kde jsem se stal King of Downmall a.k.a. celkový vítěz Downmall tour. Poprvé v životě jsem se také stal mistrem ČR ve sjezdu a vícemistrem ČR ve fourcrossu. Za sjezdový mistrovský titul jsem velice rád, protože můj týmový kolega Adam Rojček se stal mistrem Slovenské republiky, takže příští rok budeme vozit dres s rukávem oba dva. Největší úspěch je vítězství na Evropském poháru v rakouském Leogangu a celkově druhý místo na IXS European Downhill Cupu. Teší mě také nejlepší český výsledek na světovém poháru v Leogangu, kde jsem zajezdil 33.místo. Taky nemohu nespomenout 36. místo na Mistrovství světa v australském Cairns. Na příští rok se těším a doufám, že sezóna 2018 bude přinejmenším stejně tak úspěšná, jako ta letošní. Chtěl bych velice poděkovat teamu, všem sponzorům, rodičům, přítelkyni a celkově všem, kteří mi byli oporou v této vydařené sezóně.

 

 

Adam Rojček

 

Sezóna 2017 bola moja prvá vo farbách CTM Racing Teamu a takisto prvá v kategórií elite. Prípravu sme zahájili v San Reme a Finale Ligure, na tímových sústredeniach. Ihneď po tom som po prvýkrát skúsil preteky série Downmall, v ktorých sa mi žiaľ príliš nedarilo. Sústredil som sa však na zjazdové preteky. Prvý zjazdový pretek bol pre mňa a asi celý tím celkom slušný kopanec, ktorý nás priviedol k tomu, aby sme sa do toho poriadne opreli, pretože sme pred sezónou mali veľké oči. Ja osobne mám problém s tým, že na začiatku sezóny jednoducho ešte nie som rozjazdený a necítim sa na bicykli stopercentne. Každým pretekom to však bolo lepšie a lepšie, až sme sa dostali do stredu sezóny, kde sa začali ukazovať lepšie výsledky. Najviac si cením 51. miesto z Leogangu alebo 11. miesto v nabitom kole Európskeho pohára v Schladmingu. Ihneď po týchto pretekoch som odišiel trénovať na Malinô Brdo, kde som dosť škaredo spadol a natrhol si väzy v kolene, poškodil meniskus a tým pádom som vynechal Európsky pohár na Špičáku. Tri týždne po páde sme mali Majstrovstvá Slovenska, kde som šiel s tým, že sa pokúsim vôbec postaviť na bicykel, keďže som predtým tri týždne nejazdil. Nakoniec to všetko dopadlo najlepšie ako mohlo, podarilo sa mi vyhrať. Po týchto pretekoch to šlo len dobre a prichádzali naozaj pekné výsledky, ktoré som sám nečakal. Po sezóne som podstúpil operáciu kolena, to sa zdá už vo forme, čiže naplno vstupujem do prípravy na sezónu 2018!

 

 

Oliver Gombala

 

Sezóna 2017 bola pre mňa plná noviniek, no v niečom sa nelíšila od tej predchádzajúcej. Pretrvávali u mňa problémy na krátkych tratiach, kde mi opäť chýbala potrebná výbušnosť. Kompenzoval som si to aspoň úspechmi na dlhých tratiach. Prvýkrát som tento rok odjazdil kompletne celý Európsky pohár, no s výsledkami som zatiaľ nespokojný. Čo sa týka slovenských pretekov, na tých sa mi naozaj darilo, podarilo sa mi vyhrať všetky merané jazdy Slovenského pohára v tomto roku. V CTM Racing Teame som už druhý rok a aj týmto by som sa chcel poďakovať chalanom za všetku pomoc, ktorú mi počas tejto sezóny poskytli. Už od októbra sa venujem zimnej príprave a dúfam, že to prinesie zaslúžené ovocie a progres v jazdení. Môj cieľ v nasledujúcej sezóne je štart na Svetovom pohári, tak uvidíme, ako to dopadne. Každopádne, na túto sezónu sa veľmi teším. Vidíme sa na pretekoch!

 

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ