Majstrovstvá sveta 2021

06 September, 2021

Autor: Marek Moravík

Na MS 2021 sme sa vypravili do slnečného talianskeho údolia Val di Sole.

 

 

V „jablkovom“ údolí CTM Racing team a Slovensko reprezentoval v disciplíne zjazd Denis Kohút, na pľaci sa nachádzal aj Honza Čepelák, ktorý hájil české farby.

Na bicykli CTM pretekala aj Simona Kuchyňková v kategórii ženských junioriek.

 

 

Po dlhej ceste nás privítalo slnečné počasie. Prvý deň sme sa iba dopravili na miesto, ubytovali sa, vybalili a vybavili si potrebné akreditácie.

Na ďalší deň, čiže v stredu bola na pláne pešia obhliadka trate.

 

 

Trackwalk, teda pešia obhliadka trate bol teraz trochu ťažší oriešok ako obvykle, pretože trať je veľmi dlhá a náročná. Vyznačená je na široko, na výber je mnoho stôp, takže je nad čím rozmýšľať...

Povrch je väčšinou hrubá vrstva prachu s obrovskými kameňmi a koreňmi. Jednoducho majstrovská trať na majstrovstvá sveta.  

 

 

Vo štvrtok bol prvý tréningový deň pred piatkovou kvalifikáciou a jazdci si začali trať pomaly načítavať a skúšať jednotlivé stopy. Pre Denisa a Simonu to bolo veľmi ťažké, nakoľko tu boli obaja prvýkrát.

Lukáš mal ako mechanik v depe práce stále dosť, kolesá a technika vo všeobecnosti tu dostávajú skúšku ohňom.

 

 

V piatok začína ísť do tuhého a na programe je kvalifikácia. Denis mal takú smolu, že sme mysleli, že to ani nie je možné. Kvalifikuje sa prvých 80 jazdcov, Denis prišiel do cieľa s prázdnym zadným kolesom na 81. mieste,

Honza Čepelák obsadil práve toto 80. postupové miesto, takže sme mali šťastie v nešťastí. Simča v kvalifikácii síce dosť tvrdo spadla v spodnej časti trate, no kvalifikovala sa, keďže juniorky sa kvalifikujú všetky.  

 

 

„Vo Val Di Sole som jazdil prvý krát. Trať je náročná, mimoriadne rozbitá a na výber je mnoho stôp. Snažil som sa počas tréningov všetko najazdiť. V kvalifikačnej jazde som spravil pár chýb a naviac som v druhej polovici trate dostal defekt, do cieľa som teda došiel na takmer prázdnom kolese.

Na postup to bohužiaľ nestačilo. Chcel by som sa poďakovať SZC - Slovensky Zvaz Cyklistiky a tímu za možnosť reprezentovať a rovnako celému realizačnému tímu za starostlivosť.“ Denis Kohút

 

 

V sobotu prebehol ďalší tréning, už iba pre kvalifikovaných jazdcov, trať dostávala čím ďalej, tým väčší facelift a bola to väčšia a väčšia zbíjačka.

Sima a Honza sa šetrili a počas sobotného tréningu dali iba 2-3 jazdy. Potom oddych, poriadny spánok a pripraviť sa na finále.

 

 

V nedeľu sa už teda šlo na ostro, ráno 2 jazdy na sucho počas ranného tréningu a pred obedom štartujeme. Simča ide z tímu ako prvá a darí sa jej zajazdiť neuveriteľné 4. miesto! A to s pádom! Obrovská gratulácia, je to skvelý výsledok pre Simču ale aj pre Slovensko.

V nedeľu sme boli svedkami mnohých pádov, predsalen MS sú iba raz za rok a jazdci do toho šli na maximum. To sa však stalo osudným aj Honzovi Čepelákovi a po výlete cez riadítka v hornej polovici trate sa mohol rozlúčiť s dobrým výsledkom.

 

 

„Veľa ľudí taktizovalo, a na začiatku sa šetrili, aby vedeli aj v dolnej časti stále pracovať s bikom a nie on s nimi. Ja som sa rozhodla pozbierať posledné sily a ísť naplno odhora. Samozrejme som si uvedomovala, v akom stave je trať, ale zísť ju bez chyby bolo takmer nemožné, a len výnimkám ako Rasťo Baránek sa to podarilo!

Všetko mi vychádzalo, ruky pracovali, nohy šliapali, ale v strednej časti sa mi podarilo preletieť cez horizont, za ktorý som nevidela, spadla som a zlomila zápästie.  Hneď som brala bike, pískačom som zakričala „im okey" a švihala nejako ďalej do najväčšieho rockgardenu.“ Simona Kuchyňková

 

 

Tak to boli MS 2021 vo Val di Sole, po ktorých nás čaká ešte pár pretekov, no sezóna sa neúprosne blíži ku koncu. Tak zasa nabudúce, čau!

 

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ