PHOTOSTORY: MSDC+ČPDH KOUTY NAD DESNOU

10 June, 2020

Autor: Marek Moravík

 

CTM Racing team konečne vyrazil na prvý pretek po pauze spôsobenej vírusom COVID-19. Cieľ cesty bolo prvé kolo Českého DH pohára a zároveň druhé kolo Moravskoslovenského DH Cupu v Koutoch nad Dešnou. 

 

 

Circa 3,5 hodiny cesty a sme v našej víkendovej destinácii. Kouty nad Dešnou sa nachádzajú v Jesenníkoch, ktorých súčasťou je aj vrch Praděd. Na vrchole Pradědu sa týči tevízna veža, ktorej anténa predstavuje najvyšší pevný bod v Česku.

 

 

Pripraviť depo a bicykle. Klasika. Mali sme aj nového kamoša. yes

 

 

Oliver a Kissak dávajú trať aj na pešo. Trackwalk oproti ostatným tuzemským tratiam nebol zadarmo. Trať patrí ku jednej z najdlhších, ktoré sa na Slovensku a Česku jazdia.

 

 

Sobotný tréning poznačil dážď, ktorý z pár úsekov na trati vytvoril slušné šmýkalky. V noci zo sobotu na nedeľu však Kouty zasiahli ďalšie výdatné prívalové dažde a bolo vymaľované.

 

 

Nedeľa ráno patrí krátkemu tréningu a nasleduje kvalifikačná meraná jazda.

 

 

Poobedie patrí finálovým jazdám. Prvý pretek sezóny pre tím nedopadol podľa predstáv, no objavili sa aj svetlé body. Mladý Riško Tandara sa náročnej trate nezľakol a skončil na peknom 6. mieste v kategórií nádejí. Potešili výsledky Tima Ščepka v kadetoch a Vilmy Gombalovej v ženách. Timo si odniesol 2.flek a Vilma brala 3.miesto. Chalani z elitnej kategórie nemali svoj deň. Kissak mal trať dokonale nalietanú, keďže na nej pár dní pred pretekom trénoval spoločne s českou reprezentáciou, no vo finálovej jazde prerazil koleso a s defektom sa iba doviezol do cieľa. Denis Kohút po 4.mieste z kvalifikácie vo finále doletel na 6.mieste, Oliver Gombala na 9.mieste a Rado Kohút na 17. mieste. Vlog nájdeš nižšie.

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ