PHOTOSTORY: MSR DH KOŠÚTKA

27 July, 2019

Autor: Marek Moravík

MSR v zjazde tento rok CTM Racing Team odjazdil v SKI centre Košútka. Ako prebiehal celý víkend sa dozvieš aj v tejto photostory. O fotky sa postaral Marek Moravík, o techniku Canon Slovakia. Vlog z víkendu nájdeš ako vždy na kanáli Black Trail a aj na konci tohto článku. 

 

 

Lukáš Učeň si kvôli zranenému kolenu tento rok na MSR nemohol zajazdiť, no prišiel spolu s tímom a pomáhal aspoň ako mentálna podpora a mechanik. 

 

 

Už podľa predpovedí počasia nás mal čakať poriadne horúci víkend. Prichádzame pripravení s novými camperkami!

 

 

Ako sme spomenuli už v úvode, Majstrovstvá SR hostilo stredisko SKI Košútka. Jedná sa o nie príliš známe a taktiež nie najväčšie stredisko, toré sa nachádza neďaleko Hriňovej, obklopené krásnou podpolianskou prírodou. Trať a organizácia pretekov bola zvládnutá na jednotku!

 

 

Filip Zeman bol na MSR 2019 našim jediným zástupcom v elitnej kategórií.

 

 

Prvýkrát si mohli jazdci na trati zajazdiť už v piatok pred sobotným tréningom. Aj my sme využili túto možnosť. V ženách nás reprezentovala Vilma Gombalová. 

 

 

V junioroch sme mali žhavé želiezko v ohni, ktorým je Oliver Gombala. Pre Olivera to bol pretek náročný najmä na psychiku, keďže od neho každý očakával hladký priebeh a zisk majstrovského titulu. Podarilo sa mu to?

 

 

Ďalší, do koho sme vkladali veľké nádeje bol Timotej Ščepko, ktorý je tento rok v tíme nováčik. Timo momentále preteká na Slovenskom pohári v kategórií kadetov.

 

 

Filip Zeman si v piatok taktiež trať aspoň "prekukol", aby ju mal v sobotu čo najskôr najazdenú.

 

 

Vzduchové tlmiče na zjazdových bicykloch sú stále tak trochu tabu, no na Košútke sa nové vzduchové pružiace jednotky od SR Suntour osvedčili na výbornú.

 

 

Sobotné ráno je tu. Ratrák môže byť rád, na pár mesiacov si môže dať "voraz".

 

 

Trať bola pokrytá vrstvou prachu, voľba maziva bola teda jednoznačná.

 

 

Eyes on the prize - Vilma myslí iba na jedno a tým je zlato na krku.

 

 

Filip taktiež!

 

 

Prinesie sedmička Filipovi šťastie v zajtrajšom finále?

 

 

MSR je špecifický pretek, iba jedna meraná jazda rohoduje o tom, či sa stanete Majstrom republiky, alebo nie. Pretek dá teda zabrať aj a najmä hlave.

 

 

Po sobotných tréningoch treba vymeniť zničený materiál a stopercentne pripraviť bicykle na nedeľný pretek. Luko je okrem skvelého jazdca aj skvelý mechanik, a tak sme boli veľmi radi, že bol s nami na Košútke ako pomocná ruka.

 

 

Dúfali sme, že po víkende nám okrem zlatých reťazí na bicykloch pribudnú aj zlaté medaile.

 

 

Večerná šichta pre Luka. 

 

 

Nedeľa ráno a je to tu - race day.

 

 

Pozeráme sa na budúceho majstra?

 

 

V Košútke sa na vývoz používa postrach mnohých bikerov, ktorým je legendára poma.

 

 

Hlavne s úsmevom. Vilma vo finále finišovala v rámci MSR na druhom mieste. Na vysnívané zlato to teda tentokrát nestačilo.

 

 

Atmosféra v depe.

 

 

A ako dopadla vo finále nová akvizícia v tíme, Timotej Ščepko?

 

 

Timo nakoniec preťal cieľovú fotobunku v čase 2:32:94, čo stačilo na bronzovú medailu. Timo prešiel v tomto roku z kategórie žiakov do kadetov, kde patrí k najmladším. Gratulujeme mu teda k peknému výsledku!

 

 

Na štart sa pomaly pripravujú ďalšie kategórie, veľké nádeje vkladáme hlavne do Olivera Gombalu v junioroch.

 

 

Oliver presvišťal cieľom s časom 2:22,69 a stáva sa novým majstrom SR v zjazde pre rok 2019 v kategórií juniorov. GRATULUJEME!

 

 

Táto fotka je ešte z tréningov. Filip totiž vo finálovej jazde v prvej polovici trate prerazil zadný plášť a tak sa jeho nádeje na dobré umiestnenie v okamihu rozplynuli. 

 

 

Na tohtoročných MSR teda získavame jedno zlato, jedno striebro a jeden bronz, čo je super bilancia. Dostávame aj ďalší feedback na nový 29 palcový prototyp zjazdového bicykla, takže tento víkend môžeme s kľudom označiť za vydarený. Pripravujeme aj ďalšie photostory z Európskeho pohára v talianskej Pile a zo Svetového pohára z Val Di Sole, stay tuned! Nezabudnite tiež lajkovať, shareovať a odoberať náš Youtube kanál Black Trail! 

 

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ