Life

Predstavujeme prémiové svetlá CTM

 

V noci za dobrodružstvom na hory, cez deň bezpečne v premávke.

 

Prinášame haldu nových svetiel v top prevedení. Prémiové 1200 lumenové tanky ale aj niečo subtílnejšie. Pripravené do náročných podmienok, ako aj na každodenné používanie. Široký výber výkonu, režimov, výborný svetelný obraz, kvalitné materiály a spracovanie, univerzálnosť pripevnenia - to je len zlomok vlastností... Rolluj nižšie, postupne si to všetko prejdeme. 

 

R:AMP FAMILY

 

 

R:AMP je rad prémiových svetiel s integrovanou batériou, odolným kovovým telom a USB-C nabíjaním. Svetlá sú tiež vodeodolné do 1M (IPX7) a majú vstavaný indikátor stavu batérie priamo v spúšťacom tlačidle. Tieto vlastnosti spájajú všetky modely, líšia sa však svietivosťou, kapacitou batérie a v neposlednom rade váhou. 

 

 

Doba nabíjania je cca. 2,5h do úplného nabitia. V balení dostaneš univerzálnu základňu na riadtíka, ktorá pasuje na všetky súčasné priemery (25,4 až 35mm) + Gopro úchyt a kľúč na montáž, svetlá sú však kompatibilné aj s Garmin základňami. Výhodou teda je, že si na riadítka môžeš nahodiť jednu základňu, v ktorej môžeš striedať rôzne CTM svetlá. Prípadne aj cyklopočítače atď... podľa potreby.

 

 

Poďme sa pozrieť na základné vlastnosti svetiel R:AMP, dostupné sú tieto varianty:

 

R:AMP 4 - svietivosť 400 lumenov, dosah 89m, batéria 900 mAh, váha 85g

R:AMP 6 - svietivosť 600 lumenov, dosah 106m, batéria 1600 mAh, váha 107g

R:AMP 8 - svietivosť 800 lumenov, dosah 141m, batéria 4000 mAh, váha 172g

R:AMP 12 - svietivosť 1200 lumenov, dosah 146m, batéria 4000 mAh, váha 172g

 

 

Stále svetlo je na všetkých modeloch možné prepínať v 3 úrovniach (25-50-100%) a pri blikaní sú dostupné 2 úrovne (50-100%)

 

 

Modely R:AMP 6 a 8 majú aj funkciu POWERBANK (5V, 2,4A). V balení je aj USB-C nabíjací kábel a imbusový kľúč pre pohodlnú montáž. Ak chceš vedieť ešte viac informácií a ceny jednotlivých modelov, klikaj SEM.

 

 

STAGE FAMILY

 

 

STAGE:Y je prémiové zadné svetlo. Skrátka - svietivosť 180 lumenov, dosah 2400m, rozptyl svetla 260 stupňov, 800 mAh batéria. Toto svetlo je nabité špeciálnymi fíčurkami. Je to napríklad snímač, vďaka ktorému svetlo automaticky prispôsobí úroveň svietenia podľa okolitého prostredia. Rovnako má aj brzdový senzor podobný tomu v automobiloch, čiže pri brzdení svetlo svieti intenzívnejšie, aby tým informovalo ostatných účastníkov premávky. V spúšťacom tlačidle je naviac integrovaný indikátor stavu batérie. Pri nečinnosti po dobu 5 minút sa automaticky prepne do režimu spánku. Pri opätovnej vibrácii sa opäť zapne. Naviac je tu prítomný aj režim dojazdu, čo v praxi znamená, že ak kapacita batérie klesne pod 5%, svetlo zníži svietivosť na 27 lumenov a vydrží ešte cca. 20 minút, aby ste sa dostali bezpečne do cieľa.

 

 

Funkcie svetla:

stále svetlo / 3 samostatné úrovne

pulzovanie / 3 samostatné úrovne

kométa 

blikanie / 3 samostatné úrovne

interaktívne

smart (3-100%)

 

Namontuješ ho pomocou plastového držiaku na lyžiny, prípadne pomocou základne na sedlovku. Oba varianty sú v balení, rovnako ako micro-USB nabíjací kábel. Ak chceš vedieť ešte viac informácií, tak ich nájdeš NA TOMTO LINKU.

 

 

STAGE:X je sada predného a zadného svetla s vysokosvietivými COB LED diódami, predné biele/zadné červené, svietivosť 30 lumenov, dosah 800m, rozptyl svetla 230 stupňov, 500 mAh batéria, USB nabíjanie. Doba nabíjania je 1,5 až 2 hodiny. Svetlá sú taktiež vodeodolné (IPX6). Majú režim dojazdu, ktorý automaticky stlmí svetlo po dobu posledných 20 minút pred vybitím, aby ste sa bezpečne dostali do cieľa. Viac informácii NA TOMTO LINKU.

 

Funkcie svetla:

stále svetlo (25%-50%-100%)

blikanie (25%-50%-100%)

smart (3%-100%)

 

KOYO+ A PIXEL

 

 

Ak nepotrebujete prémiové svetlá a hľadáte niečo ekonomickejšie a dostupnejšie, je tu pre vás kombinácia KOYO+ dopredu a PIXEL dozadu.

 

 

Koyo+ je predné svetlo s CREE XP-G2 diódou, svietivosť je až 300 lumenov, má ľahkú konštrukciu (64g) a svetelný lúč dosiahne až do 80m pri rozptyle iba 15 stupňov. Batéria je integrovanánabíja sa cez micro USB rozhranie. Svetlo je vodeodolné do 1m (IPX4) a úplne sa nabije za 1,5 až 2 hodiny

 

 

Funkcie sú tri:

stále svetlo (50%)

stále svetlo (100%)

blikanie (40%)

 

Ku montáži nie je potrebné náradie, inštalácia je podobne ako pri drahších modeloch pomocou gumového O-krúžku, ktorý je univerzálny pre všetky súčasné priemery riadítok. Kompletné informácie o svetle nájdete na TOMTO LINKU.

 

 

PIXEL je mini (17g) zadné svetlo s výkonnými COB LED diódami, ktoré vyžarujúce svetlo rozptýlia až do 180 stupňov. Svietivosť je 20 lumenov a nabíja sa, podobne ako ostatné svetlá, pomocou USB. Po prvom zapnutí zrejme ostanete trochu ohromení silou vyžarujúceho svetla. Je vodeodolné (IPX5), úplne sa nabije za 1,5 až 2 hodiny. Montáž je bez pomoci náradia. Základňa je naklonená pre lepšiu svietivosť v praxi. V balení je aj micro-USB nabíjací kábel. 

 

 

Funkcii je niekoľko:

stále svetlo (25,50,100%)

blikanie (25,50,100%)

strobo (25,50,100%)

 

Viac informácií u nás na webe, klikaj na TENTO ODKAZ.

 

 

Svetlá sme boli fotiť a otestovať spoločne s Martinom Knapcom na jeho domácich trailoch v okolí Rajeckých Teplíc. Vyskúšali sme viacero noviniek. Žiarivosť svetla, naozaj kvalitné vytotovenie a nespočetné množstvo módov príjemne prekvapili aj jeho. To svoje si môžeš uchmatnúť u tvojho lokálneho predajcu CTM alebo v e-shopoch. Zoznam všetkých predajcov nájdeš u nás na webe!

 

Foto: www.marekmoravik.com