Všetky bajky sú si rovné. Si vyznávačom bajksizmu?

02 August, 2021

Autor: Marek Moravík

 

ZBAJKUJ SLOVENSKO. Každý sme vyznávačom niečoho. My veríme, že všetky bajky sú si rovné.

 

Nikdy predtým nebol výber bicyklov tak široký ako teraz, preto v spoločnosti vzniká určitá rivalita, súťaž, nadradenosť. Že elektrobike nie je bike? Že elektrobike je len pre starších? Keď si vieš udržať štýl, zbaliť baby vieš aj na ňom. Bajky si medzi sebou nekonkurujú, bajky jazdia spolu.

 

Čo je Bajksizmus?

 

Predstavuje diskrimináciu na základe typu bicykla. V súčasnosti sa používa hlavne na vyjadrenie postojov, ktoré sú voči nejakému bajku degradujúce. Zdôrazňujú sa tu predsudky a negatívne bajkerské stereotypy a tým znižujú ich dôstojnosť. Bajksizmus môže postihnúť kohokoľvek, ovplyvňuje však primárne mladých ľudí na elektrobikoch.

 

Jazdi a nechaj jazdiť.

 

Nie každý sa narodil s neutíchajúcou chuťou po adrenalíne, ktorú zahasí na najnebezpečnejších trailoch. Niekto má rád jazdu po prírode, ktorú si môže vychutnať bez zhorených stehien. Alebo miluje retro jazdy po meste s petržlenovou vňaťou vyčnievajúcou z predného košíka. Je to tak v poriadku.  

 

Sloboda, rovnosť, bajky.

 

Nedovoľme, aby bajksizmus ovládol svet. Naučme sa rešpektovať akékoľvek dvojkolesové dopravné prostriedky a ľudí na nich. Jazda na bajku je oslobodzujúca, vzrušujúca a ešte aj prospešná na kondičku a zdravý životný štýl. Tak zahoď predsudky, ber prilbu a vidíme sa na ceste, v lese, alebo na námestí.

 

Tak kašli na bajksizmus a ZBAJKUJ S NAMI SLOVENSKO.

 

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ