Ako Ti môžeme pomôcť a poradiť?

Výber bicykla alebo doplnkov CTM

Kde kúpim bicykle a doplnky CTM?

Bicykle a doplnky CTM je možné zakúpiť výhradne v kamenných predajniach a e-shopoch našich oficiálnych predajcov. Kompletný zoznam všetkých predajcov nájdeš dolu v podsekcii "Predajcovia", alebo priamo cez vyhľadávač "Nájsť predajcu."

Dajú sa bicykle aj doplnky CTM objednať a zakúpiť priamo u Vás, prípadne cez váš web?

Priamo u nás v sídle firmy nie je táto možnosť dostupná, nakoľko momentálne neprevádzkujeme kamennú predajňu, ani e-shop. Bicykle a doplnky CTM je možné zakúpiť výhradne u našich predajcov. Kompletný zoznam predajcov nájdeš v sekcii "Predajcovia", alebo priamo cez vyhľadávač "Nájsť predajcu."

Kde nájdem môjho najbližšieho predajcu CTM?

Zoznam všetkých našich oficiálnych predajcov bicyklov a doplnkov CTM, vrátane lokalizácie, nájdeš v sekcii "Predajcovia".

Ako zistím aktuálnu dostupnosť konkrétneho bicykla alebo doplnkov?

Ohľadom dostupnosti konkrétneho bicykla alebo doplnkov CTM kontaktuj Tvojho lokálneho predajcu CTM, alebo ďalšieho z našich oficiálnych predajcov. Kompletný zoznam nájdeš na tomto odkaze "Predajcovia".

Ako si vybrať správnu veľkosť bicykla CTM?

K ľahšiemu výberu Ti pomôže veľkostná tabuľka, ktorú nájdeš vždy pri konkrétnom type bicykla. Určenie správnej veľkosti bicykla podľa tabuľky je iba orientačné. Výber netreba podceniť, nakoľko každý typ bicykla je špecifický a rovnako aj typ postavy cyklistu. Preto odporúčame navštíviť špecializovanú predajňu a odkonzultovať výber vhodnej veľkosti s predajcom.

Ako si správne vybrať vhodný bicykel?

Veľmi dôležitým aspektom pri výbere bicykla je, na akom teréne rád jazdíš.

Mountain – tzv. horské bicykle alebo inými slovami MTB bicykle majú rozdielne parametre v rôznych častiach bicykla, napr. dĺžka prednej vidlice (zdvih), geometrie, posedu atď.
Enduro – určený do ťažších, no nie najnáročnejších zjazdov poprípade bikeparkov, ťažisko je posunuté viac nad zadné koleso, má širšie riadidlá, zdvihy 150-180mm

Trail – najuniverzálnejší typ, ktorý zvládne aj športovú jazdu ťažším terénom, zdvihy 130-150 mm

XC (cross-country) – pretekárska kategória vhodná na cyklomaratóny, je stavaný na rýchlosť s nižšou váhou, zdvihy od 100 do 130 mm


Sport


Dirt – určený pre triky vo vzduchu, blbnutie do skate a bikeparkov. Vydržia tvrdné dopady, zdvihy 100-130mm, zväčša 26“ koleso

Cross – bicykel s užšími pneumatikami, nie je vybavený blatníkmi, svetlami, nosičom /preto má prezývku naháč/. Je určený na športovejšie jazdenie.

Downhill – určený výhradne na zjazdovanie. Vysoké zvihy /180-200mm/ umožňujú rýchlu jazdu dolu kopcom aj vo veľmi náročných podmienkach. Sú celoodpružené, ale aj pevné. Ponúkajú skutočný adrenalínový zážitok

Touring

Road – charakteristický ohnutými riadítkami /baranmi/, tenké plášte s možnosťou nafúkať na vysoký tlak s dôvodu minimálneho odporu na ceste

Gravel – veľmi podobný cestnému bicyklu ale s kratšou a vyššou geometriou a pevnejšími ráfikmi

City – mestský typ bicykla, má blatníky, kryt reťaze či osvetlenie

BMX – bicykel určený do skate či bikeparkov, kolesá majú veľkosť 20 a 24 palcov s 1 prevodom.

Pri výbere vhodného typu bicykla je dôležitým faktorom aký druh terénu alebo štýl jazdy preferuješ. Pri výbere ti najlepšie poradí niektorý z našich predajcov.
Ich zoznam nájdeš tu

Je možné si bicykle a komponenty fyzicky pozrieť a vyskúšať v sídle CTM?

Momentálne nedisponujeme možnosťou pozrieť a vyskúšať si bicykel priamo v sídle CTM. Avšak špecifický výber bicyklov je možné si odskúšať na testovacích podujatiach, ako je napríklad Bikefest. Sleduj naše sociálne siete, kde nájdeš podrobné info o testovacích podujatiach, ktorých sa plánujeme zúčastniť.

Viete mi poradiť s vhodným výberom komponentov, ktoré sú určené na môj typ bicykla? (stojany, blatníky, nosiče, tašky, svetlá, detské sedačky)

Výber vhodných doplnkov a komponentov na bicykel je veľmi špecifický, preto odporúčame navštíviť najbližšieho predajcu značky CTM, ktorý Ti ochotne poradí s vhodným výberom i jeho prípadnou montážou.

Akú nosnosť má konkrétny bicykel? Maximálna nosnosť / nosič batožiny /detská sedačka.

Maximálne nosnosti jednotlivých typoch bicyklov nájdes v záručnom liste, ktorý obdržíš pri kúpe bicykla, prípadne si ho vieš stiahnuť v sekcii na stiahnutie.
Maximálna nosnosť bicykla CTM je súčet hmotnosti jazdca, bicykla a batožiny /nákladu/. Pre detské bicykle s 12” ráfikom max. 20kg, pre detské bicykle s 16” ráfikom max. 35kg, pre bicykle s 20-24” ráfikom max 100kg, pre pretekárske, cestné a mestské bicykle /platí aj pre elektrobicykle/ max. 110 kg, pre bicykle terénne a horské s ráfikom 26”, 27,5” a 29” /platí aj pre elektrobicykle/ max. 120kg, pre celoodpružené bicykle SCROLL a e-bike SWITCH max. 140 kg. Ak je štandardne namontovaný nosič, prípadne detská sedačka, alebo si ho namontujete na svoj bicykel vy, berte na vedomie maximálnu nosnosť bicykla. Prevážanie príliš ťažkých nákladov na nosiči môže spôsobiť zranenie jazdca alebo poškodenie bicykla, na ktoré sa záruka nevzťahuje. Dodržujte maximálnu nosnosť jednotlivých typov bicyklov. Nosnosť dodatočne namontovaného nosiča je uvedená v informáciach o danom produkte, prípadne vám ho oznámi predajca. Nosiče batožiny  montované na bicykle CTM majú nosnosť 25 kg. V prípade montáže detskej sedačky dodržujte všetky informácie uvedené v návode od výrobcu (maximálna nosnosť sedačky, správna montáž, bezpečnostné zásady atď.). Montáž detskej sedačky zverte do rúk odbornému servisu.

Technické informácie

Potrebujem technické poradenstvo ku svojmu bicyklu CTM

Ak potrebuješ technické poradenstvo - napríklad ohľadom kompatibility komponentov, presných rozmerov atď., odporúčame kontaktovať najbližšieho predajcu CTM, prípadne predajcu u ktorého bol bicykel zakúpený. Ich kompletný zoznam nájdeš v sekcii kontakt. Taktiež je môžné si pozrieť a nájsť podrobné technické informácie na našej web stránke v špecifikáciách pri jednotlivých modeloch. Ak si nezískal dostatočné informácie u predajcu, kontaktuj našu technickú podporu na e-mail [email protected].

Môžem si zvoliť vlastnú farebnú kombináciu bicykla prípadne inú špecifikáciu podľa svojich predstáv?

Farebné prevedenie a špecifikácie jednotlivých bicyklov pre danú sezónu sú pevne stanovené a preto takúto individuálnu požiadavku nie je možné zrealizovať.

Prečo prichádza k zmene v špecifikácie u daného typu bicykla?

Zmena špecifikácie bicykla je jedna z eventualít, na ktoré bežne upozorňujú takmer všetci výrobcovia v rámci svojich prezentačných materiálov (katalógy, web, inzercia), ako na skutočnosť, ktorá je prípustná. Ako výrobca bicyklov CTM sme v minulosti k tejto možnosti nikdy nepristúpili, vždy sme dodávali bicykle v pôvodnej špecifikácii. V týchto mimoriadnych časoch sa však tomu nevyhneme a to dokonca v pomerne významnej miere, tak ako v podstate žiadny výrobca na svete. Je to spôsobené známymi a v doterajšej histórii bezprecedentnými problémami s dodacími termínmi najvýznamnejších výrobcov komponentov na svete. Producenti ako SHIMANO, SRAM, Suntour a pod. majú na niektoré svoje výrobky niekoľkoročné dodacie termíny! V reakcii na túto situáciu sme nútení hľadať alternatívnych dodávateľov, čo sa nám veľmi dobre darí v spolupráci s našimi dodávateľmi na Taiwane. Chceme Vás týmto uistiť, že sa v plnej miere môžete spoľahnúť na to, že sa jedná o plnohodnotné náhrady z pohľadu kvality a spoľahlivosti. Všetky komponenty sú dopredu v praxi odskúšané a posudzované z pohľadu vhodnosti použitia a plnej kompatibility.

Špecifikácia produktu a jednotlivé komponenty sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia, aby sa zlepšila ich funkčnosť, spoľahlivosť, dizajn produktu alebo jeho včasné naskladnenie na trh a z toho dôvodu má výrobca právo na zmenu v špecifikácií produktu.

Elektrobicykle a batérie

Mám záujem o informácie týkajúce sa dojazdu/kapacity batérie elektrobicykla CTM

Predpokladaný dojazd, zobrazený na displeji je priemerná hodnota vypočítaná z posledných jázd (podľa úbytku energie na prejdený kilometer pri jednotlivom stupni asistencie). Kapacita batérie a rovnako dojazd elektrobicykla klesá počtom nabíjacích cyklov. Veľký vplyv má vonkajšia teplota, takisto skladovanie bicykla v chladných priestoroch, pred zimným uskladnením je dôležité batériu nabiť, vybitá batéria a jej dlhodobé skladovanie ma takisto nepriaznivý vplyv na kapacitu. Na dojazd elektrobicykla vplýva viacero faktorov tak ako máme uvedené v záručnom liste:

• valivý odpor pneumatík (pneumatiky nesmú byť podhustené)

• celková hmotnosť elektrobicykla, jazdca a nákladu

• stav batérie (či bola pred jazdou batéria úplne nabitá + čím vyšší počet vybíjacích cyklov má batéria za sebou, tým sa úmerne zmenšuje jej kapacita)

• profil a povrch trasy (čím väčšie prevýšenie, horší povrch ciest, tým je kratší celkový dojazd)

• režim jazdy (ktorý zo stupňov asistencie máte pri jazde nastavený)

• plynulosť jazdy (odpor vzduchu a sila protivetra)

• vonkajšia teplota (čím je nižšia teplota, tým je menšia aktuálna kapacita batérie)

Ako správne skladovať batériu z elektrobicykla CTM?

Batériu je potrebné skladovať v miestnosti s izbovou teplotou. Nenechávaj batériu odloženú na slnku počas leta, ak predpokladáš dlhodobé uskladnenie /viac ako 4 týždne/, je najlepšie batériu nabiť na 60% svojej kapacity. Pri takomto skladovaní sa vyvaruj odkladaniu vybitých, ale aj plne nabitých batérií. Vybité batérie by sa mohli trvale znehodnotiť a plne nabité by mohli stratiť na svojej životnosti.

Čo ak stratím kľúč od svojho elektrobicykla?

V prípade straty kľúčiku je potrebné kontaktovať predajcu CTM, ktorý navrhne možné riešenia tohto problému.

Reklamácie

Potrebujem reklamovať bicykel, alebo doplnky CTM

Reklamáciu je nutné uplatniť u toho predajcu CTM, kde bol bicykel, prípadne doplnky zakúpené.

Kde môžem vykonať garančnú prehliadku a ako sa uplatňuje záruka v prípade reklamácie?

Garančnú prehliadku zakúpeného bicykla alebo elektrobicykla odporúčame vykonať u predajcu, kde bol bicykel priamo zakúpený. V rámci uplatnenia záruky uznávame aj prehliadku vykonanú u iného zmluvného predajcu CTM, avšak tá môže byť spoplatnená.

V prípade reklamácie sa záruka na bicykel alebo elektrobicykel uplatňuje výhradne u zmluvného predajcu, kde bol bicykel priamo zakúpený (platí aj pri online nákupe).

Ostatné informácie

Kde zoženiem používateľský návod/záručný list/reklamačný list ku svojmu elektrobicyklu, bicyklu, či doplnku CTM?

Všetky tieto dokumenty nájdeš v sekcii na stiahnutie. Ak nevieš nájsť konkrétny návod alebo dokument, kontaktuj prosím predajcu, u ktorého si bicykel zakúpil.

Spolupráca s CTM

Chcem sa stať predajcom CTM

Pokiaľ máš záujem stať sa našim predajcom oslov naše obchodné oddelenie pomocou mailovej adresy [email protected]. Následne Ti poskytneme potrebné informácie a obchodné podmienky.

Chcem u vás pracovať, kam sa mám obrátiť?

Kontaktuj nás cez mailovú adresu [email protected]. Ku životopisu nezabudni v skratke doplniť niečo o sebe a o akú pozíciu máš záujem.

Je možné s Vami nadviazať marketingovú alebo ambasádorskú spoluprácu? Ako sa dostať do CTM Racing Team?

Máš záujem o spoluprácu a myslíš si, že by bola prínosná pre obe strany? To radi počujeme. Pošli nám e-mail s detailami na [email protected] a pozrieme sa na to!