Vytvárame bicykle tak, ako keby sme ich stavali pre seba. Je jedno, či je to pretekársky Enduro bicykel alebo mestský commuter, prístup k vzniku nového produktu máme vždy rovnaký. Pri založení CTM sme vedeli, že chceme vytvárať bicykle krásne vizuálne, ale aj technické a funkčné. Máme viac ako dvadsaťpäť rokov skúseností, ktoré brúsime do dokonalosti. Veríme, že bicykle nielen vyčaria úsmev na tvári ale aj menia životy.

Viac ako 25 rokov skúseností v cyklistickom priemysle premietame do bicyklov a doplnkov, ktoré tvoríme tak, ako by sme ich tvorili pre seba. Navrhujeme a testujeme na Slovensku. Pod našimi krídlami máme aj medzinárodne úspešný CTM Racing Team, ktorý pomáha pri vývoji produktov.

Sme gang bajkerov, pre ktorých práca nekončí pri odchode z práce. Bicykle, komponenty, doplnky... To všetko tvorí esenciálnu časť našich kancelárskych a výrobných priestorov. #ridectm

História CTM

2022

#ridebikesnottanks

2021

Sezóny 2020 a 2021 zužuje globálne vírusové ochorenie, ktoré spôsobuje problémy s dodávkami rámov a komponentov. Vo vývoji nových modelov nás to však nezastavuje. Rodia sa ďalšie nové modely - napríklad trailový e-bike Areon a jeho brat bez asistovaného elektrického pohonu s názvom Skaut. S modelmi Pop a Sprig premiérujeme aj v úplne novej kategórii BMX. Martin Knapec sa stáva vicemajstrom SR v endure.

2020

Trend bicyklov s asistovaným elektrickým pohonom vytrvalo napreduje. Túto kategóriu teda znovu posilňujeme novými modelmi v kategóriách MTB a CITY. Značne rozširujeme aj ponuku doplnkov CTM. Dlžní nezostávame ani klasickým bicyklom. MTB modely prechádzajú opäť rozsiahlou úpravou priemyselného dizajnu a pridávame aj nový dámsky model Cité.

2019

Pridávame opäť niekoľko úplne nových modelov bicyklov s asistovaným elektrickým pohonom v rôznych kategóriach, ktoré staviame na overených pohonných platformách. Zmenou priemyselného dizajnu prechádza takmer celá kategória celoodpružených bicyklov a taktiež niektoré MTB bicykle. Na začiatku roka premiérujeme krátkometrážny cyklistický film Offline World. CTM Racing Team opäť zbiera najvyššie priečky. Martin Knapec sa stáva Majstrom Slovenska v endure.

2018

Bicykle s asistovaným elektrickým pohonom sa stávajú ústredným bodom v cyklistickom priemysle. Ideme s trendom a predstavujeme množstvo nových modelov e-bikov. Prinášame taktiež náš prvý gravel bike s názvom Koyuk. CTM Racing Team opäť vládne česko-slovenskej zjazdovej a enduro scéne. Ondřej Štěpánek sa stáva znova majstrom ČR a Adam Rojček majstrom SR. Martin Knapec sa po dlhej rekonvalescencií vracia do kolotoča pretekov a ihneď vyhráva titul majstra SR v endure.

2017

Predstavujeme prvý celoodpružený e-bike Switch a tým potrvrdzujeme náš prienik do tohto segmentu. Ďalej žneme úspechy na zjazdových pretekoch, Adam Rojček sa stáva majstrom SR a Ondřej Štěpánek majstrom ČR, taktiež sa mu darí zvíťaziť na prestížnom kole Európskeho pohára v Leogangu.

2016

V novej kolekcii ponúkame celkovo 18 celoodpružených bicyklov, ktoré sú postavené výlučne na 27,5 kolesách. Nový rozmer kolies sa stáva štandardom v našej MTB kolekcii. Do kolekcie pribúda prvý elektrobike. Firma prechádza na nový, moderný riadiaci systém výroby.

2015

Prekračujeme hranicu 50 000 predaných bicyklov za rok. Firma prechádza rozsiahlou prestavbou, pribúdajú nové kancelárske priestory a výrobné priestory sú výrazne modernizované. Do tímu našich jazdcov pribúdajú nové, zaujímavé mená ako Martin Lébl a Honza Čepelák.

2014

Naskakujeme na enduro vlnu a v novej kolekcii sa objavujú modely SCROLL určené špecificky pre túto disciplínu. CTM Racing Team sa takisto rozširuje o nového enduro jazdca Mateja Vitka. Staviame prvé modely na 27,5 kolesách. Počty predaných bicyklov stúpajú a firma sa naďalej rozširuje.

2013

Predaj bicyklov stúpa na číslo 35 000 kusov za rok, priestory už sú nám zase tesné a k novej hale pribúda ďalšia. Bicykle CTM sa predávajú už v 10 európskych krajinách. Zjazdový tím prechádza kompletne pod naše krídla s názvom CTM Racing Team.

2012

Dopyt po našich bicykloch rastie vysokým tempom a koncom roka pristavujeme nové skladové priestory a reorganizujeme firmu, pre potreby distribúcie.

2011

Rozširujeme výrobu, pribúdajú stroje na vypletanie a automatický robot na centrovanie kolies. Pokračujeme v podpore zjazdového tímu dodávkou prvých bicyklov MONS a tím mení meno na Novatec-CTM Racing Team.

2010

Značka CTM dostáva novú tvár v podobe prepracovaného loga a novej firemnej identity. Rozširujeme kolekciu o mnoho nových modelov a posúvame laťku o kus vyššie.

2009

Rok 2009 je poznačený krízou, ale vychádzame z nej silnejší. Rozširujeme kolekciu o celoodpružené bicykle a bicykle vyššej kvalitatívnej triedy.

2008

Ročný predaj bicyklov stúpol na 18 000 kusov, súčasné prenajaté priestory sú už malé a firma sa sťahuje do vlastných zrekonštruovaných priestorov. Firma sa rozprestiera na ploche 2000m2. Koncom roka prichádza kríza, ktorá preverí silu našej spoločnosti.

2006

Začíname s predajom našich bicyklov na českom trhu. Stávame sa sponzorom piešťanského zjadzového tímu Maxxis RANN Riders.

2004

Značke CTM sa darí a za 5 rokov narástol predaj 10-násobne na 5000 bicyklov.

2001

Firma sa sťahuje do vačších priestorov v Starej Turej, začíname s distribúciou cyklodoplnkov rôznych značiek a naša distribučná sieť už pokrýva celé Slovensko.

1999

Ukončili sme spoluprácu s českým partnerom a rodí sa značka CTM. V tomto roku realizujeme prvý dovoz vlastnej značky bicyklov v počte 500 kusov.

1996

Rýchlo pribúdajú ďalšie predajne na Myjave a v Novom Meste nad Váhom kde otvárame aj športovú predajňu. V tomto roku sa rovnako začíname venovať veľkoobchodnej činnosti ako zástupca českej značky bicyklov na Slovensku a distribútor cyklo doplnkov rôznych značiek.

1994

Otvárame prvú maloobchodnú predajňu v Starej Turej. Už od začiatku sa venujeme všetkému čo súvisí s bicyklami.