Články

CTM RACING TEAM: Opäť majstrovská sezóna

05 October, 2022

Autor: Marek Moravík

Blíži sa koniec roka a obdobie zhrnutí, hodnotení a analýz. CTM Racing Team má za sebou ďalšiu sezónu, ktorá bola plná zvratov, víťazstiev, pádov, no našťastie najmä úspechov.

 

 

Späť do kolotoča pretekov nastúpil po početných zraneniach ramena a dlhodobej rehabilitácií Martin Knapec, ktorý sa zameral na kategóriu enduro a ihneď po návrate ukázal, že jazdecký um a chuť víťaziť mu stále nechýba. Zúčastnil sa dvoch pretekov Českej enduro série, pričom oba v silnej konkurencií vyhral. Jeho sezóna vrcholila na MSR SR 2018 v endure, ktoré tento rok odštartovali nultým ročníkom v Brezne. Martin nedal nikomu šancu a aj tu zaslúžene zvíťazil. Momentálne už začal prípravu na nastávajúcu sezónu, v ktorej má tie najvyššie ambície. Plánuje sa zúčastniť aj vybraných zastávok svetovej EWS. Sme mimoriadne zvedaví, ako bude Martin miešať karty na svetovej úrovni a držíme mu palce.

 

 

Úspešní sme boli taktiež v zjazde. Ondřej Štěpánek na MČR v zjazde, ktoré sa tento rok konali na Klínovci druhýkrát v rade siahol na to najvyššie umiestnenie a stal sa majstrom Českej republiky. Medzi najlepšími sa Kissak držal aj v IXS Európshom poháre. V celkovom hodnotení skončil na priaznivom 8.mieste.

 

 

Super sezónu má za sebou aj Adam Rojček, ktorý to pre zmenu odpálil na MSR v DH, ktoré sa odjazdili na východe Slovenska, v Mraznici. Adam nedal nikomu šancu a s náskokom viac ako 1,5 sekundy bral prvý flek a s ním aj titul majstra SR, taktiež druhýkrát v rade. Na európskom poli síce zo všetkých pretekov stál na pódiu iba jedenkrát, v talianskom Abetone. Body však zbieral počas jednotlivých pretekov konzistentne a v celkovom hodnotení si vyjazdil 6.priečku. Adam tento rok po dvoch úspešných sezónach opúšťa CTM Racing Team a my mu ďakujeme za jeho služby a prajeme veľa šťastia v novom tíme!

 

 

" V našom športe je prestup do nového roka stále plný nových výziev a gólov. Väčšina pretekárov je hladných po víťazstvách a posúvaní svojich hraníc a s tým je spojené aj hľadanie možností ako sa pohnúť ďalej. Adam ide v sezóne 2019 svojou cestou a už nebude súčasťou CTM Racing Teamu. Som rád, že bol Adam členom našej „rodiny“ a za posledné dve sezóny sa nám podarilo vyjazdiť krásne výsledky a zažiť plno srandy a nezabudnuteľných momentov. Adamovi prajeme za celý team CTM veľa šťastia a pevne veríme, že sa mu podarí dosiahnuť jeho cieľ. " – Tomáš Tóth (Manažér tímu)

 

 

Lukáša Učňa na začiatku sezóny sprevádzala smola a po páde na prípravnom kempe vo Finale Ligure si poškodil väzy v kolene. Tým pádom musel veľkú časť sezóny stráviť rekonvalescenciou, no po návrate sa do kolotoča pretekov vrátil vo veľkom štýle a stal sa vicemajstrom SR v endure. Teraz sa už naplno pripravuje na novú sezónu a my dúfame, že zranenia ho už budú obchádzať veľkým oblúkom.

 

 

Oliver Gombala našliapol do sezóny na plný plyn a na prvých dvoch pretekoch Slovenského pohára bral prvé miesta. Smolu však mal na treťom kole, kedy na Kubínskej Holi utrpel krvácanie pečene a zlomeninu prsta. To pre neho znamenalo dlhé týždne na lôžku v nemocnici, čo je náročné ako na fyzickú kondíciu, tak aj na psychickú. Oliver je našťastie iron man a zo zranenia sa už takmer dostal, takže cez zimu sa bude snažiť nabrať stratené a opäť sa prebojovať na tie najvyššie priečky.

 

 

V tejto sezóne ste mali možnosť na pretekárskych tratiach vidieť vo farbách CTM aj ženské pokolenie, ktoré reprezentuje Vilma Gombalová. Talent jej rozhodne nechýba, čo potvrdila aj výsledkami. Ihneď na prvom kole SPDH na Veľkej Rači brala 2.flek, na Kubínskej Holi 3.miesto a na poslednom kole v Polomke skvelé 2.miesto. V celkovom poradí to stačilo na 3. miesto, gratulujeme! Vilma si tento rok taktiež odkrútila premiéru na Európskom pohári v Slovinsku, kde v Kranjskej Gore brala prvé miesto, mala to však jednuduché, keďže bola jediná v kategórií U17.

 

 

" Po úspešnej pretekárskej sezóne 2017 sme boli motivovaní minimálne obhájiť naše umiestnenia a zajazdiť v sezóne 2018 ešte lepšie výsledky. Nástup bol trošku pomalší a stál nás veľa energie, no napokon sa nám podarilo opäť získať tituly Majstra SR v DHi, víťaza Slovenského pohára (Adam Rojček), Majstra ČR v DHi (Ondro Štepánek), Majstra SR v Endure (Martin Knapec) a Vicemajstra SR v Endure (Lukáš Učeň). Adam Rojček zaletel krásne 5. miesto na Európskom pohári IXS EDC v Abetone. Ondro Štepánek obsadil 7. pozíciu a darilo sa nám umiestňovať v top 10. Martin Knapec zasa ukázal svoju formu a povyhrával zopár EN pretekov v ČR. Určite to hodnotím ako úspešnú sezónu.

Tu opäť platí to, že trošku nepozornosti a malá chyba ťa môže stáť pád, zranenie a predčasné ukončenie sezóny. Oliverove zranenie si bohužiaľ vyžadovalo dlhú liečbu a veľa oddychu. No chalanisko to nevzdal a už čaká na plné zotavenie a je hladný za prvým pretekom. Luko si za túto sezónu tuším vyzbieral všetko, čomu sa predošlé sezóny vyhýbal. Po natrhnutí kolenného väzu a zlomeného zápästia sa ale vrátil medzi pásky a ukázal svoje kvality.

Momentálne chystáme všetky veci na nadchádzajúcu sezónu a vyhodnocujeme na ktoré budeme vynakladať viac či menej úsilia. Čaká nás zopár zmien a účasť na rôznych zaujímavých projektoch. Určite sa budeme viac sústrediť na Enduro. Popularita tejto disciplíny rastie a my pri tom chceme byť. Práve chystáme aj pretekárske bicykle na 2019 a čakáme na nové vzorky, ktoré budeme testovať počas zimných mesiacov. Určite sa o to podelíme, ale neskôr. Najdôležitejšie aj tak bude, aby sme sa vyhýbali všetkým zraneniam..." Tomáš Tóth - Team (Manažér tímu)

 

 

V roku 2019 bude CTM Racing Team štartovať v zmenenej zostave. V kategórií mužov nás budú naďalej reprezentovať Ondřej Štěpánek a Lukáš Učeň, ktorých doplní staronová tvár Filip Zeman. Svoje pôsobisko mení spomínaný Adam Rojček, ktorého už v nasledujúcej sezóne neuvidíme vo farbách CTM. Adamovi ešte raz ďakujeme za spoluprácu a prajeme veľa šťastia v novom tíme. V endure máme na budúci rok veľké ambície, keďže tu máme horúce želiezko v ohni, tým je Martin Knapec, ktorý po tohtoročnom návrate vyhral takmer všetky preteky, na ktoré prišiel. V sezóne 2019 sa chystá aj na vybrané preteky svetovej série EWS. My veríme, že Martin je schopný potrápiť aj v svetovú špičku. V kategórií juniorov v „kádri“ ostáva Oliver Gombala a prichádza úplne nová tvár, ktorou je Timotej Ščepko. Iba 14-ročný, mimoriadne talentovaný rider, ktorý bude víriť vody v kategórií kadetov. V tíme ostáva aj ženské zastúpenie v podobe Vilmy Gombalovej, ktorá tento rok ukázala, že má na tie najvyššie priečky. Tak čo? Tešíte sa už na novú sezónu? Chystáme viacero noviniek, tak ak chcete mať čerstvé info, nezabudnite sledovať naše sociálne siete a zaručene vám nič neunikne! Taktiež nezabudnite sledovať náš Youtube kanál Black Trail, kde pravidelne pridávame tímové vlogy. Vidíme sa na trati!

 

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ