Články

CTM Riders: Dirty Barcelona - Video

27 February, 2023

Autor: Martin Sarvaš

Slovenské trio CTM Riders v zostave Roman Pichnarčík, Jakub Jagrik a Vilo Križan strávilo mesiac v Barcelone jazdením a trénovaním na sezónu. Natrénovali nové triky a zajazdili si aj so svetovými jazdcami ako Andreu Lacondeguy či Martin Söderström.

A samozrejme pripravili pre vás to, čím všetci tak radi trávime čas - fajnové video nabombované trikmi a jazdením v jednom z najlepších dirtových bike parkov na svete La Pome. Video je dielom Romana Pichnarčíka, ktorý je spojením talentovaného kameramana a zároveň ridera.

 

 

"V prvom rade sa musím priznať že som nepočítal s tým, že točenie bude o toľko náročnejšie, ako som si pôvodne predstavoval. Počasie nám to celé komplikovalo. Stále bolo veterno, potom dážď, uzavretý park, pozakrývané skoky plachtami, ktoré vyzerali na záberoch hrozne."

"Aj keď sme boli v Barcelone takmer mesiac, príležitostí, kedy sa dalo niečo poriadne natočiť za pekného počasia, bolo strašne malo. Počasie sa umúdrilo zvyčajne až po západe slnka na 20-30 minút, kedy už nie je najlepšie svetlo na natáčanie.

"Ako riderovi mi to komplikovalo môj tréning, keďže častokrát som musel upustiť od jazdenia v ideálnych podmienkach a venovať sa kamere, aj keď najradšej by som si išiel najazdiť veľkú lajnu."

"Chalanom som sa snažil uľahčiť natáčanie, keď som jazdil ja a nastavil som im kameru na statív, dokonca Jáger aj Vilo zvládli mi spraviť pekný záber aj na Ronin-ovi (elektronický stabilizátor) ako profíci. Techniku sme mali takmer stále zo sebou, pretože sme nikdy presne nevedeli kedy bude ten deň kedy niečo natočíme."

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ