Články

PHOTOSTORY: JEDEN DEŇ S MARTINOM KNAPCOM

05 October, 2022

Autor: Marek Moravík

 

 

Ako vyzerá jeden deň s majstrom SR v endure? Ako žije? Ako sa pripravuje na preteky? Strávili sme celý deň so sedemnásobným majstrom SR v zjazde a CTM Racing Team strelcom, Martinom Knapcom, ktorý dokázal prekonvertovať zo zjazdu na enduro, aby sa z neho stal opäť dvojnásobný majster aj v tejto disciplíne. Okrem photostory nájdete na konci článku aj vlog z tohto dňa, ako vždy na kanáli OFFL!NE WORLD. Tak podpor odberom a poďme na to...

 

 

 

Deň nakopávame na rodinnej chate v Kunerade výdatnými raňajkami. Martin má v zásobe aj domáce klobásky, ktoré vlastnoručne vyrobil, čo je pre mňa ako fotografa jasná voľba. Odovzdávame mu na oplátku nové oblečenie a plánujeme, čo pojdeme neskôr zajazdiť. Keďže v Rajeckej Doline je toho na výber naozaj dosť, niekedy si to pýta extra dávku rozmyslenia.

 

 

Martinove raňajky nepozostávajú z klobásky, ako v mojom prípade. Za ranného štebotu vtákov a bzučiacich včiel beháme okolo chaty a hľadáme žihľavu a mätu. Tieto cenné nálezy sa už o pár minút točia v smoothie mixéri spoločne s brusnicami, jogurtom a neviem čím všetkým. Tomu sa hovorí raňajky plné vitamínov a antioxidantov. Ale poďme dať rannú rozcvičku.

 

 

Namierili sme si to na miestne ihrisko, ktoré je iba pár minút cesty od chaty. Po raňajkách prichádza ranná rozcvička spojená najmä so stabilizačnými cvičeniami na problémové rameno, ktoré je iba pár mesiacov od operácie. Tých bolo už niekoľko, viac o tom, čo všetko si už Martin vytrpel s ramenami sa dozvieš aj z dokumentu...

 

 

 

 

Ale ako hovorí známy slovenský MC, poďme ďalej.

 

 

Opäť na chatu pre oblečenie a všetko, čo budeme ešte potrebovať, pomôcky na cvičenie nechávame tu... Kam teraz?

 

 

Parkujeme to na hulvátov pri ceste, je to však úplne jedno, keďže sme niekde za ránom omráčenou dedinou. Martin to pri nie príliš lichotivej teplote ovzdušia dáva do plaviek a mieri ku jeho známemu spotu. Ide sa otužovať.

 

 

Ešte potešíme aj ženské oko, ak to náhodou nejaká žena číta. cool

 

 

Can you feel it.

 

 

 

Otužovanie je novinkou v príprave. Pomáha telesnej kondicii, upevňuje zdravie a imunitu. 

 

 

Po rannej rozcvičke a otuženiu sa ide na bicykel. Všetky kopce v okolí Rajeckých Teplíc sú popretkávané sústavou trailov. Martin sa v tejto štruktúre dokonale vyzná a presne vie, kde čo je, keďže sa o miestne traily aj stará a buduje ich.

 

 

Na prvom traile sme pomerne rýchlo. Viedol k nemu strmý výšľap, ten nás však odmenil peckovým výhľadom.   yes

 

 

Na skalnatom traile natáčame zábery do vlogu, kecáme, testuje sa nový Scroll a čerstvé komponenty. Jednoducho bohémsky #bikelife. Rozčarovaní záverom trailu v jarnom borovicovom lese ešte fotíme "profilovku" a ideme na obed. Z obedu fotky bohužiaľ nemáme, pretože myseľ zaslepila chuť naozaj extrémne chutných halušiek a parených buchiet od Martinovej mamy a starej mamy. Ďakujeme veľmi pekne! 

 

 

Po gurmánskom prežitku sa ku nám pripája aj Martinov zverenec Rišo Tandara. Rišo je mladý talent, ktorý predstavuje budúcnosť slovenskej cyklistiky a rovnako ako Martin, aj on má korene v Rajeckej doline. Odporúčame ho sledovať na jeho sociálnych sieťach. Budete prekvapení, aké talenty na Slovensku máme! 

 

 

Roost

 

 

Chalani dávajú session a trénujú techniku prejazdu klopených zákrut. 

 

 

Prichádzajú aj nejaké tie pády, ale ako sa hovorí, kto nepadá, nezrýchľuje.

 

 

Po odovzdaní skúseností mladším sa vraciame späť ku Martinovi. V jeho servise si po jazdení ešte ladí bike a taktiež s tímovým manažérom Tomášom Tóthom preberá vývoj sezóny. Potom sa už lúčime s Martinom, rodinou a celou Rajeckou dolinou, kde sme opäť raz strávili super deň. Život v tomto prostredí má svoje čaro. Ak ste ešte v tomto lokále bicyklovať neboli, odporúčame všetkými desiatimi. 

 

 

Cesta späť, sprevádzaná západom slnka a lúkami odetými do čerstvej zelenej nám iba umocňuje krásu slovenských krajov. Tak zasa nabudúce. Nižšie nájdeš aj vlog z tohto dňa, ktorý sme natáčali paralelne s fotením. Díky Canonu Slovensko za technickú podporu. yes

 

 

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ