Články

PHOTOSTORY: Majstrovstvá sveta v zjazde

05 October, 2022

Autor: Rastislav Ujmiak

 

 

Bicykle CTM sa tento rok objavili aj na Majstrovstvách sveta v zjazde, ktoré hostilo kanadské stredisko Mont-Sainte-Anne. CTM Racing Team bol zastúpený dvoma jazdcami. Oliver Gombala reprezentoval Slovenskú republiku a Ondřej Štěpánek Českú repubiku. Trať v Mont-Sainte-Anne je medzi svetovými traťami legendou. Niečo ako náš Raptor medzi bicyklami na Slovensku. Ak chceš vedieť, ako si chalani v Kanade nažívali, sleduj fotostory. 

 

 

 

 

Bicykle sme museli kvôli leteckej preprave poskladať do krabíc. Cestovať s nimi nie je sranda. Cestou späť sme na letisku v Amsterdame obdržali poriadne dotrhanú krabicu, bicykel v nej naštastie stále jestvoval. 

 

 

 

 

Celodenné cestovanie a nekonečné čakanie na letiskách otestovalo nervy celej posádky.

 

 

 

 

Say hello to your new home.

 

 

 

 

Kontrola národných dresov.

 

 

 

 

Miesto pristátia na americkom kontinente - Montreal. 

 

 

 

 

Trochu miestnej architektúry. Quebec je zaujímavá kanadská provincia. Väčšina obyvateľov považuje za svoj materinský jazyk francúzštinu. Je to približne osemdesiat percent. Anglicky hovoriacich je približne dvadsať percent. 

 

 

 

 

Majstrovstvá sveta sú najdôležitejší pretek sezóny. Každý sa chce predviesť v čo najlepšom svetle, či už sa to týka výkonov, alebo techniky. Nie je teda núdza o rôzne na mieru navrhnuté dizajny bicyklov a komponentov s národnou tématikou.

 

 

 

 

Hurá na pešiu obhliadku trate. Rozjazdová rampa v Mont-Sainte-Anne je ikonická svojim tvarom. Vyzerá ako obrovská veľrybia plutva.

 

 

 

 

Keď treba doplniť energiu, Powerlogy je vždy poruke.

 

 

 

 

Here we are.

 

 

 

 

Okrem Olivera Slovensko reprezentoval aj Rasťo Baránek, ktorý dopĺňal slovenský výjazd. Chalani si počas pešej obhliadky navzájom radili, čo a kadiaľ treba jazdiť.

 

 

 

 

Výhľad z trate.

 

 

 

 

Už sú to tri roky, čo nás opustila legenda zjazdu, Stevie Smith. Po Steviem bol dokonca pomenovaný aj jeden úsek na trati. Odpočívaj v pokoji.

 

 

 

 

Národné "depo".

 

 

 

 

Oliver s jeho špeciálom.

 

 

 

 

Trať je pre slovenských jazdcov "niečo nové".  Oproti slovenským a väčšine európskych tratí je dlhšia a brutálnejšia, jej súčasťou sú sekcie, v ktorých sa dosahuje rýchlosť až 70km/h. Jednoducho trať tratí. 

 

 

 

 

V spodnej polovici si jazdci vôbec nevydýchli. Photo credit: Constantin Fiene / SR Suntour.

 

 

 

 

Kissak počas tréningu. Photo credit: Constantin Fiene / SR Suntour.

 

 

 

 

A poď ho znovu hore. Photo credit: Constantin Fiene / SR Suntour.

 

 

 

 

Brána do pekla. Photo credit: Constantin Fiene / SR Suntour.

 

 

 

 

V otvorených častiach trate to počas soboty bol na niektorých miestach bahenný kúpeľ. Photo credit: Constantin Fiene / SR Suntour.

 

 

 

 

Ako dopadla kvalifikácia pre Kissaka? Nie veľmi prívetivo. Počas svojej jazdy sa mu podarilo na okamih opustiť trať a prejsť poza vytyčovací kolík, čo neuniklo zraku traťového komisára. To viedlo k diskvalifikácií z preteku... Photo credit: Constantin Fiene / SR Suntour.

 
 " Mistrovství světa pro mě končí. V kvalifikační jízdě jsem přejel jeden kolík ve vysoké rychlosti. Bohužel to viděl pískač a bylo po naději. V oficiálních výsledkách jsem diskvalifikovaný. Nedá se nic dělat. Jedeme dál. " - Ondřej Štěpánek  

 

 

Nedeľné finále sledovali desiatky tisíc divákov a panovali ideálne podmienky. Oliver si to užil naplno.

 

 

Oliver po 45 mieste v kvalifikácií mierne pridáva a končí vo finále na 43. mieste. 

 
" Majstrovstvá sveta v Kanade nedopadli podľa mojich predstáv. Každý deň som mal aspoň jeden tvrdý pád a celkovo som sa na bicykli necítil v jazdeckej pohode. Vo finálovej jazde sa mi šlo od jej začiatku celkom dobre, až do momentu, kedy som opustil svoju natrénovanú stopu. Nemyslím, že by to však výsledok nejako extrémne ovplyvnilo. Beriem to ako veľkú skúsenosť a poctu, že som mohol reprezentovať našu krajinu na takto veľkom evente. Chcel by som sa poďakovať najmä Slovenskému zväzu cyklistiky a všetkým sponzorom za podporu a príležitosť. " - Oliver Gombala.

 

CTM Racing team ešte čaká záver sezóny, ktorým budú posledné kolo európskeho pohára v rakúskom Brandnertali a následne posledné dve kolá Slovenského pohára v zjazde. Tie sa budú konať v Malej Lučivnej a vo Vrátnej. Fotky v článku pre vás pripravil Tomáš Tóth s technikou od Canon Slovakia. Ak ťa zaujíma život tímu, tak nás nájdeš aj na Youtube - https://bit.ly/2CA3eBA Vidíme sa na bajku!

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ