Sme majstri

22 August, 2017

Autor: Marek Moravík

 

CTM racing team zažíva zlatú horúčku. Vyjazdili sme si "zlatý double" a po prvotriednych výkonoch našich jazdcov sa môžeme pýšiť ziskom ako slovenského, tak aj českého majstrovského pohára.

Majstrovstvá Slovenska v downhille sa tento rok konali na fyzicky náročnej trati, ktorou bola Kubínska Hoľa. Táto trať má dĺžku cez tri kilometre a je etalónom zjazdových tratí na Slovensku, plná strmých a technických pasáží, ktoré dokonale preveria, kto si zaslúži majstrovský titul.

 

 

Vo vzrušujúcom finále nakoniec zvíťazil Adam Rojček a právom sa tak stal držiteľom majstrovského titulu pre rok 2017. Výhra má pre Adama extra príchuť, keďže štartoval s potrhanými väzmi v kolene, no napriek tomu dokázal zvíťaziť v silnej konkurencií.

 

 

Adamovi sekundoval ďalší pretekár s našim dresom. Titul vicemajstra Slovenska si odniesol Lukáš Učeň, ktorý do cieľa dorazil so zhruba o sekundu a pol horším časom. Ak chcete vedieť viac, pozrite si nižšie video, ktoré pre vás pripravili Cineshine video production.

 

 

To však nie je všetko! Zvíťazili sme aj v Českej Republike. Po nevydarenom preteku Majstrovstiev Slovenska a páde v rockgardene, ktorý výustil do natiahnutých väzov v ramene a pomliaždenému zápästiu, si zlatú medailu a titul Majstra Českej Republiky po vynikajúcej finálovej jazde z Koutov nad Dešnou odniesol Ondřej Štěpánek, ktorý dominoval často nevídaným spôsobom. Druhému v poradí totiž "nasolil" takmer sedem sekúnd.

 

 

Chalanom k ich úspechom gratulujeme! Ak chcete vidieť viac skvelých fotografií, prinášame galériu od Lukáša Navrátila.

 

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ