TRAILER: OFFLINE WORLD

11 February, 2019

Autor: Rastislav Ujmiak

 

Po roku tvrdej práce je to konečne vonku! Každodenný ruch a zhon nás často núti premýšľať nad únikom do sveta OFFLINEu. Mobilné telefóny a skoro neobmedzená dostupnosť internetu nás ukracuje o množstvo času a vnímania reálneho sveta okolo nás. Keď robíme to, čo nás baví, nechceme byť rušení okolím a chceme čas len pre seba a našu jazdu. Každý z nás pozná ten pocit, keď začne robiť niečo, čo ho napĺňa a nič viac k tomu nepotrebuje. Rôzne štýly jazdenia a disciplíny, ktorým sa CTM Riders venujú, nenechávajú diváka chladným počas celého sledovania OFFLINE Worldu. Film sa natáčal na známych, ale aj úplne neznámych lokalitách, prevažne na Slovensku, v Čechách a dokonca aj v Poľsku.  Vo filme budete počuť aj slovenskú hudbu. Napríklad od Marka Manasa, ktorý nám zložil songy priamo k filmu. Marko, ďakujeme... Teraz si už pozrite trailer!

 

 

TOMÁŠ TÓTH:

„ S myšlienkou dať dokopy skoro všetkých CTM jazdcov a zbúchať unikátny film som sa pohrával už dlhšiu dobu. Po dvoch rokoch premýšľania a plánovania sa nám to tento rok podarilo. Spolu s Romanom a Marekom sme naplánovali jednotlivé časti a pripravili všetko tak, aby dobre bolo. Trošku ma mrzí, že sa nám nepodarilo niektoré veci dotiahnuť podľa prvotných myšlienok. No logisticky aj časovo je to v dnešnej dobe celkom náročné. Napriek tomu sa nám podarilo dať dokopy krásny výstup. Som rád, že som mohol pracovať s tak super parťákmi ako Roman a Marek a celým naším gangom CTM Riders. Už teraz sa teším, čo ďalšie naplánujeme. “

 

ROMAN PICHNARČÍK:

„ Offline World je prvý bike film do ktorého som sa pustil, samotný nápad natočiť teamový filmík prišiel zo strany Tomáša  a na otázku, či by som do toho šiel ako produkcia mi neostávalo nič iné ako: “ jasné “. Bola to výzva! Ale to som si uvedomil až neskôr, že natáčať celý film sám, je v tomto prípade nemožné a to vzhľadom na čas, ktorý sme mali vyčlenený na jednotlivé sekcie. Točili sme doslova na minúty!

 

Preto som vďačný za pomoc pri natáčaní Ivanovi Bačikovskému, Marekovi Moravíkovi a Kevinovi Folvarčíkovi, ktorí mi robili druhú kameru a pomáhali s prípravou pri natáčaní. Fyzicky najnáročnejší bol jednoznačne downhill part, trať bola dlhá, miestami dosť strmá, nachodili sme tam desiatky kilometrov, ovešaní technikou, cablecamom a dronom.  Výsledkom boli dokrvavené, otlačené prsty na nohách a na ubytko sme kráčali už len po pätách. Žiadna sranda!

 

Určite musím spomenúť aj slopestyle, kde sa mi s chalanmi točilo parádne, predsa ako dirt-slopestyle rider som bol ako doma ! Avšak celé natáčanie nám neskutočne kazil silný vietor a nebojím sa povedať, že to bol najsilnejší vietor za celý rok 2018. Boli toho plné správy! Tímoví kolegovia Jakub Jágrik a Viliam Križan sa s vetrom popasovali a v rámci možností si dali aj peknú session! Veď posúďte sami!

 

Pod najväčším tlakom som bol počas natáčania svojho partu. Keďže na Slovensku ma nezaujala žiadna lokalita, vycestovali sme do Krakowa na trailsy. Po niekoľkých hodinách zametania lístia, najazďovania si trailsov, ktoré som nikdy predtým nejazdil, sme konečne začali točiť. Ak som spomínal boj s časom, tak v tomto prípade bol trojnásobný. Režisér, kameraman, šejper a rider v jednej osobe. Nastavovať si kompozíciu, naťahovať a testovať cablecam, usmerňovať chalanov, ako má vyzerať záber a zároveň riešiť v hlave trik, ktorý som tam vôbec nemal najazdený bol poriadny tlak! Záber, ktorý by bežne trval maximálne 10 minút s prípravami, nám vedel vziať niekedy aj hodinu času a toho bolo málo už keď sme dorazili. Chvíľu som mal pocit, že to už nedáme, pretože s pribúdajúcim časom rástla stále aj neistota. Ale nakoniec sa nám podarilo aj tento part dotočiť, plány boli síce o niečo väčšie ale celkovo som spokojný s tým, ako to celé dopadlo a čo sa stihlo. Veľká vďaka chalanom za ich pomoc a trpezlivosť so mnou. Bez nich by som nemohol byť súčasťou tohto filmu.“

 

ÚČINKUJÚ:

Jakub Jágrik

Viliam Križan

Martin Knapec

Lukáš Učeň

Adam Rojček

Ondřej Štěpánek

Roman Pichnarčík

 

PREMIÉRA:

1.2.2019, 20:00 BRATISLAVA / HANGAIR

Facebook event: https://bit.ly/2E4r5NJ

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ