Video: Edge Of The Ridge

18 November, 2016

Autor: Martin Sarvaš

 

Minulý rok sme dôsledne pracovali na vývoji, zlepšovaní a vychytávaní aj tých najmenších detailov úplne nového modelu trailového celoodpruženého bicykla s 29-palcovými kolesami. Tešíme sa, že vám môžeme v kolekcii 2017 predstaviť CTM Ridge v troch prevedeniach - základný model, Xpert a najvyšší Pro.

 

Ako prvý mal možnosť vyskúšať produkčnú vzorku Ridge Pro pretekár CTM Racing Teamu Lukáš Učeň na trailoch v okolí Rajeckých Teplíc a v Bikeparku v Kálnici. Krásnu jesennú prírodu zachytil vo videu Roman Pichnarčík a na fotkách Marek Švančara.

 

 

Pýtate sa, či je Ridge pre vás vhodný? Ridge je dokonalým horským bicyklom pre náročných i menej skúsených jazdcov, pretože v oboch prípadoch dokáže posúvať vaše schopnosti a zážitok z jazdy na úplne nový level.

 

Ak máte radi nové výzvy, rýchlosť a adrenalín, Ridge si určite zamilujete. Je spojením vlastností trailového bicykla a efektivity XC bicyklov, takže môže byť skvelou voľbou na každodenné jazdenie, niekoľkodňové výlety, rovnako, ako aj pre výkonnostných cyklistov na maratónoch.

 

 

Geometria bicykla je vyvinutá pre 29-palcové kolesá, trailový hlavový uhol (68°), kratšia zadná stavba (445 mm) a väčší priemer kolies (29") zaisťujú stabilitu a dobré ovládanie aj vo vysokej rýchlosti. So 130 mm zdvihom a tlmením od Rock Shox resp. Manitou a trailovými plášťami WTB Trail Boss je Ridge spoľahlivým a stabilným bicyklom v zjazde, pričom pohodlie počas šliapania umocňuje teleskopická sedlovka (v prípade modelov Xpert a Pro).

 

Overený systém pruženia FSS (Floating Shock Suspension) zabezpečuje plynulé tlmenie v zjazdoch a tiež počas brzdenia či s plne zabrzdeným kolesom, kedy zostáva tlmič stále aktívny aj pri jazde v náročnom teréne. FSS tiež poskytuje plnú stabilitu a pohodlie v akýchkoľvek podmienkach a ani v prudkých stúpaniach tak nestrácate vyvinutú silu a energiu zo šliapania.

 

Čo je to teda Ridge? Ridge je obratný trailový horský bicykel s veľkými kolesami, ktorý nepochybne uspokojí potreby každého nadšenca horskej cyklistiky.

 


 

Podrobnosti, špecifikácie i geometriu nájdete na našom webe pri jednotlivých modeloch:

RIDGE PRO

RIDGE PRO

2 699.99 EUR
RIDGE XPERT

RIDGE XPERT

2 399.99 EUR
RIDGE

RIDGE

1 799.99 EUR
NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ