Články

ZBAJKUJ SLOVENSKO: Je kríž vyšľapať na Biely kríž?

05 October, 2022

Autor: Marek Moravík

Zbajkuješ aj ty spolu s nami Slovensko? SLEDUJ CELÉ VIDEO!

 

Spoznávanie prírodných krás Slovenska, gastrozážitky a zároveň poriadna makačka? To všetko a určite ešte viac nás čaká najbližšie mesiace spolu so Zbajkuj Slovensko. Že nemáš na to a nie si profesionálny cyklista? Nie je problém! Ukážeme ti ako na to, aby si objavil krásy tohto športu, aj keď si netrénoval na triatlon od svojich desiatich. Pomôžu nám s tým známe tváre, ako Janka Kovalčíková, Braňo Deák, Tono Suchota či Zuzka Vráblová a iní. 

 

 

Počas nášho prvého výjazdu odhodlaní bajkeri Janka a Braňo započali skúšku elektrobajkov výšľapom na Biely kríž. Trasa mala obojživelný charakter, aj trochu cesty, aj trochu terénu. Ideálne podmienky pre horské elektrobajky s pevným rámom. Braňo jazdil na pánskom ebajku CTM Pulze vo verzii Xpert (MOC 1999,99€). Všetky informácie o Braňovom stroji nájdeš po kliknutí na tento odkaz.

 

 

Janka jazdila na dámskom ebajku CTM Ruby vo verzii Pro a krásnej farebnej kombinácii čierna/staroružová. MOC je 1 999,99€ a viac info o bajku nájdeš TU.

 

 

Zmerali si sily s Tonom a Zuzkou na MTB bajkoch a okúsili si aj bajksizmus na vlastnej koži. Nič z toho ich však neodradilo od toho, aby si jazdu užili a prišli do cieľa bez ujmy na zdraví. Fyzickom aj psychickom.

 

 

Trasu začali veľmi zľahka po ceste s menšou prestávkou na doplnenie tekutín na Tehelnom poli. Odtiaľ ich cyklotrasa priviedla na bratislavský Kamzík, kde Janka s Braňom ešte veselo diskutovali o pohodovej jazde. Z Kamzíka ich čakal primerane náročný výšľap na samotný Biely kríž. Tu nám búrajú mýty o tom, ako je jazda na elektrobajku jednoduchá a človek sa pri nej nenarobí. Obaja sa rozhodne trochu zapotili. Elektrobajkom sa baterky nevybili, no Tonovi so Zuzkou áno, a tak sa od zvyšku bandy oddelili. 

 

 

Elektrobajk síce pomôže, no človek musí vynaložiť energiu na to, aby sa hýbal. Nie je to teda tak, že by elektrobajky ťahali celú cestu za nás, avšak náročnejšie trasy a kopce robia znesiteľnejšie, čo Janka pocítila na vlastnej koži (PS: aj ty si si všimol, ako sa osmelila a na konci už išla ako profíčka?). Výstup na Biely kríž vďaka tomu zvládli obaja naši účastníci, a tak si konečne môžu povedať: „Aj ja som bol na Bielom Kríži!“. V cieľovej rovine sa opäť vrátili ku gastrobikingu a v Občerstvení u Kocmundu sa výborne občerstvili a trasu zakončili v Rači.

 

 

Keďže Biely kríž Janku aj Braňa posmelil, ďalšia trasa bude kopcovitejšia a my sa spoločne pozrieme na to, ako im to pôjde. Už v júli nás čaká ďalšia destinácia, kde (nie len) Janka a Braňo otestujú sily svojich bajkov. Zatiaľ viac neprezradíme, tak sleduj naše sociálne siete a náš blog!

 

 

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ