Články

Bikom na Chatu pod Chlebom

Bikom na Chatu pod Chlebom

19 December, 2022

Autor: Lenka Smiešková /Daňovská/

Fotky: Lenka Smiešková /Daňovská/

Mám tu pre Vás jeden tip na cyklo výlet. Trasa nie je vhodná pre začiatočníkov ani ako rodinný cyklo výlet, ale pre skúsenejších cyklistov. Jedna z najobľúbenejších chát v Malej Fatre je Chata pod Chlebom. Zrejme aj kvôli lanovke z Vrátnej do Snílovského sedla, odkiaľ je to k chate už len pol hodinu pešo. My sa však na ňu pozrieme, ale z našej Turčianskej strany a na bicykloch. Začíname pri kempingu Trusalová, odkiaľ vedie turistická trasa k Chate pod Chlebom. Musím spomenúť, že sa zatiaľ nejedná o oficiálne značenú cyklotrasu, ale je povolená cyklistom v návštevnom poriadku Malej Fatry.

Bikom na Chatu pod Chlebom
Bikom na Chatu pod Chlebom

Začíname šliapať hore, cesta by mala mať cca 13km a prevýšenie okolo 1000 m. Nemerala som to presnejšie, závisí od toho, kde začínate. No ale teda nie je to žiadna pohodička, určite sa zapotíme. Ešte musím upozorniť, že ciest je viac. My sme volili trasu, kde nechodia turisti. Hore sa teda držime stále pravej strany a nemáme kam zablúdiť. Trasu odporúčam ísť, len na horskom bicykli, ideálne celoodpruženom. Videla som chodiť aj na hardtailoch, ale to si neviem predstaviť tu cestu dolu. Na celoodpruženom mi vyklepalo ruky neskutočne. Už máme za sebou takmer polovicu a ja začínam mať vážne dosť. Ešte k tomu nám začína aj pršať. Po nezáživnom stúpaní zvážnicou šliapeme v daždi a hmle, z pekných výhľadov asi nič nebude. Nevadí, aj takto v daždi to má svoje čaro hlavne teraz na jeseň, keď je to tu krásne sfarbené. 

Bikom na Chatu pod Chlebom

A sme hore! Konečne prvý krát aj na biku. V zime sem často chodíme na skialpoch, inokedy pešo, ale nikdy nás nenapadlo ísť sem na bicykloch.
Na chate nás čaká odmena po výkone - domáce parené buchty a bylinkový čaj. Strašne som sa tešila na čapované pivo, ale v tej zime bol dobrý aj čajík 😀

Bikom na Chatu pod Chlebom

Najedení sadáme na bicykle a ideme dole. Celú cestu dole lialo, takže sme boli zablatení až za ušami, mokrí a uzimení. Teším sa už domov pod deku. Najbližšie na bikoch snáď až v lete, alebo kto vie... že by aj cez zimu? 😀 Ale to už pravdepodobne na skialpoch.

Bikom na Chatu pod Chlebom
SCROLL AM Pro - matná čierna / lesklá čierna M
Akciová cena

SCROLL AM Pro

3 399.99 EUR  3 999.99 EUR
NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ