Články

Nie, radšej Alpy

Nie, radšej Alpy

23 January, 2023

Autor: Lenka Smiešková /Daňovská/

Fotky: Lenka Smiešková /Daňovská/

Cez leto dovolenka pri mori? Nehrozí! My sme sa vybrali na konci augusta na pár dní bikovať do Álp. Bez plánu - ako vždy, začala naša improvizácia. Prvou zastávkou bol Bikepark v Rakúsku Serfaus Fiss Ladis. My sme bikovali prevažne v časti Fiss a pár krát sme sa boli spustiť aj v Ladis. Časť Serfaus sme už nestíhali, keďže sme tam pobudli len jeden deň. No ale poďme sa pozrieť najprv na tú Fiss časť. Lanovkou sa vyvezieme na najvyššiu stanicu a to je Waldbahn station vo výške 1840 m. Tam pozrieme mapu trailov, my väčšinou volíme len modré a červené traily, nakoľko nie sme tak skúsení bikeri. Na výber máme z deviatych tratí. My ideme skúsiť prvú - najľahšiu, a to Milky Way (modrá obtiažnosť).

Nie, radšej Alpy
Nie, radšej Alpy

Dali sme si pár jázd, poskúšali trate a ideme sa pozrieť do oblasti Ladis. Na dolnú stanicu lanovky Schönjochbahn to je na biku asi 5 minút. Odtiaľ sme sa vyviezli do výšky 2436m na Fisser Joch. Hore boli nádherné výhľady a príjemne. My sme si hore dali najprv obed a potom začali jazdiť. Tu boli prevažne skôr "single traily" a vyzerali byť ešte nedokončené.

Nie, radšej Alpy
Nie, radšej Alpy

Spustili sme sa teda na druhú stranu kopca single trailom ,,Flustertrail'' červenej obtiažnosti. Trail na veľa miestach ešte nebol dokončený, preto tam bolo asi len pár bikerov. Pri trailoch sa pásli kravy a niekedy bolo treba dať ozaj pozor, lebo ležali cez trať. Zbehli sme k lanovke Almbahn, ktorá nás vyviezla näspať hore na Zwolferkopf 2596 m a odtiaľ sme sa kúsok spustili na stanicu Fisser Joch. Mali sme ešte chvíľu čas kým nezavrú lanovky, tak sme sa ešte vrátili näspať do Fissu a tam sme stihli poslednú jazdu. Zhrnutie: oblasť Fiss - keď si chcete poriadne zajazdiť, oblasť Ladis je skôr na výhľady a nie je tam moc trailov na jazdenie. Cena lístka je 45 eur na deň. Určite odporúčam, nám sa páčilo.

Nie, radšej Alpy

Ďalší deň sme sa presunuli do Talianska. Konkrétne do Livigna, kde sme ešte nikdy neboli. Tu sme pobudli 2 dni. Ubytovali sme sa v Montivas Lodge - nádherné ubytko, odporúčam. A je iba kúsok od stanice lanovky. No ale poďme na to! Vybrali sme si hneď v okolí bikepark Carosello. Cena lístka na deň je 40 eur. Počasie nám zatiaľ praje, aj keď celý tento náš ,,trip' malo pršať. Je tu na výber zo 16 trailov, ale z toho je 6 obojsmerných, teda aj vyšľapových.

Nie, radšej Alpy
Nie, radšej Alpy

Nádherná oblasť na výhľady, človek nevie kam sa skôr pozerať. Ale mal by hlavne na cestu, aj keď sa to moc nedá - pri toľkej kráse. Livigno je proste nádherné a tak sa nám tu páči, že už teraz premýšľame, že sem vyrazíme aj v zime. V Livigne sa nachádza ešte jeden bikepark - Mottolino. Tam sme už ale nestíhali ísť. Snáď pri budúcej návšteve.

Nie, radšej Alpy

Dva dni strávené v Livigne boli super! Ale teraz balíme a pokračujeme ďalej. V ďalšej časti sa dozviete, kam pokračovalo naše dobrodružstvo. 

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PRODUKTY Z ČLÁNKU

SCROLL Pro - fialová M
Akciová cena

SCROLL Pro

3 299.99 EUR  3 899.99 EUR
SCROLL AM Pro - matná čierna / lesklá čierna M
Akciová cena

SCROLL AM Pro

3 399.99 EUR  3 999.99 EUR
Prilba CTM Molab,matná chrtia šedá, M

MOLAB

54.99 EUR
Dres CTM ROAK , na zips, smaragdová, S

ROAK

49.99 EUR
SKAUT 2.0 - lesklá čierna / tmavá strieborná S
Akciová cena

SKAUT 2.0

1 799.99 EUR  1 999.99 EUR

PODOBNÉ