Články

Nový Trailpark v okolí Spišského hradu

Nový Trailpark v okolí Spišského hradu

25 October, 2022

Autor: Lenka Smiešková /Daňovská/

Fotky: Lenka Smiešková /Daňovská/


Ak ste ešte neboli vyskúšať traily v okolí Spišského hradu tak to treba hneď napraviť :)
My sme auto zaparkovali pri Spišskom hrade a odtiaľ pokračovali po červenej cyklo-značke do dedinky Žehra v ktorej začínajú traily.
Samozrejme viete parkovať aj priamo v dedine na značenom parkovisku, no my sme si chceli cestou pozrieť aj Spišský hrad a okolie tak sme volili túto variantu.

Nový Trailpark v okolí Spišského hradu


Prichádzame do dediny, kde vidíme značenia a informačné tabuľky kam vedú traily. Začíname šliapať najprv cca 5 minút po lesnej širokej ceste, popri ktorej sa pasú kravy. Prichádzame pod horu, kde už lesná cesta končí a cesta sa rozdeľuje na dva výstupové traily.

Nový Trailpark v okolí Spišského hradu
Nový Trailpark v okolí Spišského hradu


Prvý výstupový trail je modrý - stredne ťažký ,,Hradná panoráma ''dlhý 2320 m s prevýšením 152 m, alebo druhá varianta výstupového trailu ,,Kozia skratka'' čierny trail – ťažký, dlhý 1100 m s prevýšením 136 m. No nič, poďme si my pohnúť, pretože sa akosi začínajú kopiť čierne mraky a už aj pohrmieva. Tak sa teda vyberáme tým ťažším výstupovým trailom ,,Kozou skratkou'' keďže je kratší, síce s väčším prevýšením, ale tak to máme radi 😊 Začiatok je taký prudší, tak tlačíme bajky, ale len kúsok, potom na ne sadáme a šľapeme. Po cca 2O minútach sa dostávame hore k trailom.


Nový Trailpark v okolí Spišského hradu


Hore sa rýchlo ideme schovať pod prístrešok, pretože nás chytil dážď. Počkáme, kým pretíchne a pôjdeme dole. Zatiaľ sa dá jazdiť len jedným trailom ,, Hradný flow''. Obtiažnosť modrá - čo znamená stredne ťažký trail. Traily tohto typu ,,flow'' mám najradšej, tak sa dosť teším, že niečo nové vyrástlo na Slovensku. Trail je kratší, ale parádny - vhodný aj pre začiatočníkov a myslím, že si zajazdia aj skúsenejší bajkeri.😊 Ideálny, keď si chcete dať aj viac jázd, tým že je kratší. My sme dali len jednu, kvôli počasiu. Ale nevadí, ešte sa určite vrátime. Dúfam, že v budúcnosti snáď pribudne aj viac takýchto trailov 😊


 

Nový Trailpark v okolí Spišského hradu
NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ