Články

Predstavujeme novú identitu CTM

Predstavujeme novú identitu CTM

05 October, 2022

Autor: Martin Kahan

Predstavujeme ti refrešnutú indentitu CTM. Už dlhší čas sme cítili, že je čas na zmenu, ktorá nás posunie o ďalší krôčik ďalej. Za novou tvárou značky stoja dve dizajnové štúdia khn office (Martin Kahan) a Andrej & Andrej (Andrej Barčák, Andrej Čanecký), ktoré sa spojili a posledný rok spolupracovali na zmene našej identity. Vďaka spolupráci s chalanmi sa nám podarilo spoločne posunúť tým správnym smerom.

Predstavujeme novú identitu CTM

Písmo na mieru v troch sklonených rezoch, reprezentujúce rôzne štýly zamerania CTM. Autorom písma je Marek Čuban.

Základným konceptom značky sa stal jej názov, z ktorého vzišla myšlienka troch štýlov: City, Terrain, Mountain = CTM. Tento ideový koncept nám pomohol pri vytváraní grafických prvkov naprieč identitou a ostáva ako kostra pre ďalšie aplikácie. Novým prvkom identity je aj písmová rodina CTM. Na mieru ju vytvoril a upravil tvorca písma Marek Čuban. Písmová rodina vznikla v troch rezoch.

Predstavujeme novú identitu CTM
Predstavujeme novú identitu CTM

Nový logotyp CTM

Produktové portfólio CTM sa stále rozrastá, a práve naše nové logo reaguje na tento rast svojou univerzálnejšou konštrukciou. Svojimi detailmi, dynamickou skladbou a kresbou vychádza z pôvodného logotypu. Ponecháva si zárez v písmene "m", ktorý sa prenáša aj do nášho písma CTM. Vďaka tomu sa celý systém identity vizuálne prepája do jedného celku.

Predstavujeme novú identitu CTM

Scroll AM Pro 2023

„Cieľom bolo vytvoriť logotyp, ktorý bude reagovať na aktuálne potreby komunikácie značky CTM, ale stále si ponechá v sebe kus športovosti a napojenia na doteraz existujúcu značku. Spoločne s Andrej&Andrej sme prešli dlhý kus cesty a myslíme si, že sa nám to podarilo objaviť. Logotyp vďaka svojej univerzálnejšej podobe funguje na širokom spektre aplikácii, od detských až po zjazdové bicykle. Stále si zachováva svoj charakter, ktorým CTM je — športová bicyklová značka.“ – Martin Kahan

Predstavujeme novú identitu CTM
Predstavujeme novú identitu CTM

Nový kompaktnejší symbol CTM. Tri smery, tri svety a oveľa viac.

Číslo 3 sa stalo pre CTM magickým. Pracujeme s ním naprieč celým našim ekosystémom a pretavuje sa v našom logotype, symbole a typografii. Ale aj pri tvorení grafických elementov, ako je napríklad systém vytvárania grafických patternov, ktoré graficky dopĺňajú našu komunikáciu a produkty CTM.

Predstavujeme novú identitu CTM
Predstavujeme novú identitu CTM

Patterny doprevádzajú našu komunikáciu. Aktuálne ich rozdeľujeme na 3 typy, podobne ako naše písmo (City 90°, Terrain 72°, Mountain 55°).

Ako si si určite všimol, náš web už zmenou prešiel skôr. Tešíme sa, že môžeme postupne našu refrešnutú identitu ukázať celému svetu. Nový vizuál očakávaj v predaji u našich predajcov od 2023. CTM sa prirodzene vyvíja a mení. Ako tím chceme cyklistom prinášať kvalitný zážitok z jazdy pre akúkoľvek vekovú skupinu. Si aj ty pripravený na zmenu?

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ