Články

Skaut v druhom vydaní #objavsvojbike

Skaut v druhom vydaní #objavsvojbike

31 March, 2023

Autor: Marek Moravík

Skaut predstavuje vstup do sveta celoodpružených horských bicyklov. Zaujme najmä spojením moderného dizajnu, funkčného systému odpruženia a tým správnym mixom komponentov. Zhrnuli by sme to do dvoch slov - bajkeri bajkerom. 

Skaut v druhom vydaní #objavsvojbike

Európa ponúka široké možnosti trailového jazdenia. Nečudujeme sa teda, že sa každým rokom zvyšuje aj počet trail centier, bikeparkov alebo organizácií, ktoré sa venujú výstavbe a údržbe trailov. Keďže sa v cyklistickej branži pohybujeme dennodenne a trailovú horskú cyklistiku máme hlboko zakorenenú v DNA, chceli sme prirodzene priniesť model bicykla pre všetkých tých, ktorí chcú naštartovať svoju vášeň v podobe horskej cyklistiky. A vznikol SKAUT.

Skaut v druhom vydaní #objavsvojbike

Geometria rámu ponúka štandardné uhly a rozmery. Vďaka tomu sa zo Skauta stáva univerzálny bicykel, ktorý ponúkne príjemné zvezenie a odpustí prípadné jemné jazdecké nedostatky. Rám je vyrobený z odolnej hliníkovej zliatiny 6061, ponúka 130mm zadného zdvihu a rokmi overený systém odpruženia HORST-LINK. Výhodou tohto systému odpruženia je aj horizontálne uloženie tlmiča v prednej časti rámu, vďaka čomu sa ku nemu dostane menej nečistôt odletujúcich od zadného kolesa. Poteší aj jednoduchá demontáž tlmiča pri servise. Všetky modely sú vybavené 29" palcovými kolesami.

SKAUT 4.0 - matná hlbokomodrá perleť / strieborná S
Akciová cena

SKAUT 4.0

2 099.99 EUR  2 299.99 EUR

Po zaradení tohto modelu v roku 2021 sme ponúkali tri verzie, no kvôli obrovskému záujmu sme pridali pre rok 2023 aj model 4.0, ktorý ponúka "najvyššiu" špecifikáciu komponentov. U svojho lokálneho predajcu CTM nájdeš pri každej verzii veľkosti S, M, L a XL, takže na svoje si prídu ako nižšie postavy, prípadne ženy, tak aj ľudia vysokého vzrastu. 

Skaut v druhom vydaní #objavsvojbike
Skaut v druhom vydaní #objavsvojbike

Ak by sme to chceli uzavrieť, tak Skaut ponúkne veľa muziky za príjemnú cenovku. Bez skromnosti, v tom sme boli v CTM vždy dobrí, no nie? Už od modelu 1.0 za 1599€ dostanete poctivý trailový bicykel, na ktorom môžete bez obáv vyraziť objavovať okolité hory, lúky a singletracky. Model 4.0 za 2099€ ponúka odpruženie Rock Shox 35 gold / Deluxe Select+ RT, 12-rýchlostný pohon Shimano XT/Deore, teleskopickú sedlovku a set kolies WTB STi29. Ak si to chceš v hlave všetko ešte raz zrovnať a vybrať tú správnu verziu, tak si pozri naše prezentačné videjko nižšie.

Všetky verzie modelov Skaut, prípadne aj ďalšie alternatívne farby rámov nájdeš aj v sekcii trailových bicyklov na našom webe. Ďalšie video predstavenia modelov 2023 sú dostupné na Youtube kanáli CTM Bikes. Vidíme sa nabudúce! :)

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PRODUKTY Z ČLÁNKU

SKAUT 4.0 - matná hlbokomodrá perleť / strieborná S
Akciová cena

SKAUT 4.0

2 099.99 EUR  2 299.99 EUR
SKAUT 3.0 - lesklá čierna / matná čierna S
Akciová cena

SKAUT 3.0

1 999.99 EUR  2 199.99 EUR
SKAUT 2.0 - lesklá čierna / tmavá strieborná S
Akciová cena

SKAUT 2.0

1 799.99 EUR  1 999.99 EUR
SKAUT 1.0 - matná čierna / lesklá tmavozelená S
Akciová cena

SKAUT 1.0

1 599.99 EUR  1 799.99 EUR
Rukoväte CTM Gunmo, objímka, čierne

GUNMO

10.99 EUR

PODOBNÉ