Články

Sliezsky dom na bajku?

Sliezsky dom na bajku?

25 June, 2024

Autor: Lenka Smiešková

Fotky: Lenka Smiešková

Kam do Tatier na bicykli? Čo tak na Sliezsky dom? Najvyššie položený hotel na Slovensku asi väčšina z vás pozná... Ale možno ste ani netušili, že sem vedie aj cykloturistická značka.

Sliezsky dom na bajku?

Tak poďme na to. Trasa začína v Tatranskej Polianke, odtiaľ je to 7km hore asfaltovou cestou. Po trase vás po celý čas sprevádazjú nádherné tatranské panorámy a výhľad na najvyšší vrch Slovenska – Gerlachovský štít.

Sliezsky dom na bajku?

Trasa je vhodná pre akýkoľvek bicykel. Ja som si v poslednej dobe veľmi obľúbila cestný model Blade, takže pre mňa je voľba jasná. Sliezsky dom leží vo výške 1670 m n. m a keďže štartujeme v Tatranskej Polianke, ktorá má 1005 m n. m., tak na trase prekonáme takmer 700 výškových metrov.

Sliezsky dom na bajku?
BLADE COMP - matný granit 520
Akciová cena

BLADE COMP

1 099.99 EUR  1 249.99 EUR

Aj keď spomínam, že trasa je vhodná pre akýkoľvek bicykel, tak treba byť opatrný. Hlavne ,,žiletkári,'' pretože sem-tam sa nájde nejaký ten výtlk. Najmä od rázcestia na Velickom moste treba byť veľmi obozretný, nakoľko práve tu začína tá horšia časť povrchu.

Sliezsky dom na bajku?

Náš výšľap končíme pri Velickom plese, teda pri hoteli Sliezsky dom. Odtiaľ začínajú pre peších turistov VHT  napríklad na Gerlach alebo Východnú Vysokú. My na bicykloch končíme pri hoteli, kde si dáme kofolu a prečkáme, kým prestane pršať, keďže nás chytila cestou hore búrka. Pri hoteli sa nachádza aj priestranná terasa, kde sa môžete občerstviť alebo pokochať okolitou prírodou. Nás však dnes počasie takouto odmenou nepotešilo. Ale aj o tom sú aktivity v horách.

Sliezsky dom na bajku?

Musíme určite prísť aj nabudúce, keď bude počasie viac priať... Ešte jeden tip. Ak sa vám zdá trasa krátka a chcete natočiť ešte viac kilometrov, môžete začať už v Poprade. Ja sa to taktiež chystám v lete vyskúšať. Cyklistika v okolí Tatier je nádherná, človek nevie, kam sa skôr pozerať. Tak nasadni na bajk aj ty a zaži to, nebudeš ľutovať ani sekundu!

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PRODUKTY Z ČLÁNKU

BLADE COMP - matný granit 520
Akciová cena

BLADE COMP

1 099.99 EUR  1 249.99 EUR
Sada MINI osvetlenia CTM Ufo, biele

UFO

4.99 EUR
Držiak na fľašky CTM ORBIT, otočný o 70, červená pot.,plastový

ORBIT

9.49 EUR

PODOBNÉ