Élet

ERRYWHERE VIDEO BTS

Takto vznikal BMX edit ERRYWHERE

 

 

Nádych, výdych. Dobre, teraz máš už rozcvičené pľúca, tak môžeš naplno nasať tú atmosféru. S Aďom Mikom sme prednedávnom zbuchli video edit s názvom ERRYWHERE. Popri natáčaní sme aj fotili, aby sme sa s vami mohli podeliť o „behind the scenes“. Z prvej sa asi budeš pýtať, prečo zrovna tento názov. Dôvod je prozaický, pretože naša BMX POP je všade doma. Street, dirt, park... Koniec koncov ako vidíš aj vo videu. Takže názov by sme mali ozrejmený. Celý edit si vieš pozrieť nižšie!

 

 

 

 

Tvorbu videa sme rozdelili na tri časti, keďže sme chceli mať výsledok čo najviac rôznorodý. A to ako lokalitami, tak aj spotmi. Prvá časť sa odohráva na home spote, tým myslíme samozrejme Dirt Park Púchov, kde to má Aďo najazdené ako nikde, takže v deň točenia to tam padalo takmer všetko na prvú.

 

 

Pôvodne sme mali naplánované tri natáčacie dni. Prvý mal byť na dirtoch v Púchove, jeden parkový v Brumove na Morave, kúsok za hranicami a jeden v Žiline na streete. Keďže Aďo je superman a na dirtoch to tam nasolil všetko z prvej, tak sme za cca. štyri hoďky mali hotovo, aj s B-roll zábermi. Mega.

 

 

Aďo teda zadelil, že veď môžeme dať dirt a park v jeden deň. Do parku sme totiž aj tak chceli ísť na večer. Má totiž umelé osvetlenie a na video nám to prišlo zaujímavejšie. Rýchly telefonát s kamošmi z Brumova, aaa ok, nasvietia nám to kľudne aj na dnes. Tak dávame večeru na „púchovskom bulvári“ a ideme tam. Do Brumova sme prišli ešte za svetla, krátka rozjazďovačka, slnko zapadlo, LEDky sa rozsvietili a ideme točiť. V parku to išlo tiež pomerne hladko, pretože Aďo ho mal najazdený z pretekov, ktoré sa tu konali víkend predtým.

 

 

Na kameru sme natočili cca. päticu trikov, ktoré sme mali v imaginárnom bucket liste, rozumej žiadny trick list sme nemali. Na koniec ešte krátka session s lokálmi, hec na double tailwhip na step up, nejaké tie pády, high five a letíme domov. To by sme mali. Dve muchy zabité jednou ranou.

 

 

Do Žiliny ideme hneď na druhý deň. Keď sme dávali nejaké prvé námety a briefy ohľadom tohto videa, Tomáš Tóth, ktorý stojí za „mozgom“ marketingovej komunikácie v CTMku, nám nahodil skvelý nápad, že veď môžme do Žiliny ísť vlakom.

 

 

Tento nápad nám prišiel všetkým super, že by to mohlo byť dobré do prechodov medzi zábermi a lokalitami. Prebehla teda aj fyzická realizácia a pekne sme si pripomenuli študentské časy vo vlakoch.

 

 

V Žiline ešte Aďo pojazdil trochu streetu, natočili sme pár trikov, nejaký cruise po meste a tak... Morálku sme vylepšili pivkom a pizzou na námestí a na poslednom spote sme ešte úplne náhodne stretli chalanov z CREwO, čo je lokálna BMX partička zo Žiliny. Tak sme ešte niečo nafotili aj s nimi, dali krátku session a spokojní sa pobrali domov.

 

 

Zaujímalo by ťa, na čom Aďo celé video odjazdil? Jedná sa o CTM POP CRMO pre sezónu 2022. Aďo má na tej svojej samozrejme nahodené niektoré svoje komponenty, no aspoň pre predstavu posúvame, ako bude vyzerať CrMo varianta modelu POP pre rok 2022.

 

 

Nafotil a natočil www.marekmoravik.com. Vidíme sa pri ďalšom projekte! #ridectm