MSR 2021 KUBÍNSKA HOĽA

23 September, 2021

Autor: Marek Moravík

Zima, blato a nulový komfort, to boli tohtoročné MSR. SLEDUJ VIDEO!

 

 

Kubínska Hoľa sa v kuloároch slovenského zjazdu považuje za najnáročnejšiu trať na Slovensku. Trať má už viac ako 10 rokov a štartuje na vrchu "Kubínskej" vo výške 1355 m n. m. Má dĺžku cez 3km a prevýšenie 630 výškových metrov.

 

 

Táto trať preverí komplexnosť pretekárov naozaj do maxima. Podklad je okorenený veľkým množstvom kameňov a koreňov, v hornej polovici trate sa nachádza niekoľko strmých technických úsekov.

 

 

V druhej polovici zase na jazdcov čaká asi najtechnickejší úsek - dlhý rockgarden, ktorý si na svoj účet pripísal už mnoho škôd. A to ako telesných, tak aj materiálnych.

 

 

Predpoveď počasia na víkend bola nič moc. Zamračené, dážď občas cez noc, občas nejaké prehánky aj cez deň. Už počas piatkovej cesty sa predierame výdatnými sprchami a je nám jasné, že to bude death metal.

 

 

V piatok sme rozostavili náš depo priestor, najedli sa, poladili bicykle, chalani stihli otočiť aj 2-3 tréningové jazdy, aby sa do toho v sobotu dostali bez komplikácii.

 

 

V sobotu sa začala počas tréningu trať viac a viac vyjazdievať, skúšali sa rôzne stopy, taká tá tréningová klasika. Nič špeciálne. Jazdci si sily šetrili najmä na nedeľu, keďže dať trať na jedenkrát, bez zastavenia, je poriadna fuška.

 

 

Sobotná noc priniesla zase raz rozsiahlu zrážkovú činnosť a tak sa všetci zobúdzali tak trochu so škrípaním zubov a nechuťou. Ale taký je zjazd, jazdí sa za každých podmienok. Tak poďme na to.

 

 

Semifinále štartuje o 11:00 a pretekárov máme iba v elitnej kategórii, keďže Rišo Tandara dáva dohromady zlomeninu ruky. Čo sa týka výsledkov, tak Oliver Gombala si dal solídny comeback a po dlhej dobe sa objavil na zjazdových pretekoch. Nakoniec presvišťal cieľom na 5. mieste v elite, čo je super výsledok. Rado Kohút obsadil 8.miesto.

 

 

Najväčšie želiezko v ohni, Denis Kohút, mal obrovskú smolu. V semifinále si pri páde nešťastne roztrhol predlaktie, no aj tak jazdu dokončil na skvelom 3.mieste. Po príchode do cieľa však musel ísť do nemocnice na návštevu úrazovej ambulancie, pretože rana bola veľmi hlboká a bolo ju treba zašiť.

 

 

Kubínska uzatvorila seriál SPDH pre tento rok a CTM Racing Teamu už zostávajú iba dva preteky Slovenského pohára v endure. Jeden na Malinom Brde a jeden v Bratislave. V celkovom poradí SPDH sme obsadili ako tím 3.miesto, Denis Kohút sa aj napriek tomuto nešťastnému preteku stal celkovým víťazom SPDH a bedňu bral ja Rišo Tandara za 2.miesto v žiackej kategórii. Gratulujeme!

 

 

Pre nás teda úspešné, aj keď trochu mokré a upršané ukončenie pretekárskej sezóny na Slovensku. Takže čaute, vidíme sa v sezóne 2022!

 

 

Foto: Honza Křenek / Marekmoravik.com

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ