ZLATÝ CTM RACING TEAM

16 August, 2018

Autor: Rastislav Ujmiak

 

Minulý rok sa nám podaril husársky kúsok a chalani z CTM Racing Teamu vyhrali majstra ČR a zároveň aj majstra SR v zjazde. To sme však ešte nevedeli, že chalanom sa to podarí aj tento rok.

 

"Tento víkend sa mi podarilo obhájiť Majstra SR v downhille, čo ma veľmi teší. Bol to jeden z mojich cieľov v tejto sezóne. Celý víkend sa mi jazdilo super, v nedeľu ráno to bolo trošku na slize, tak som išiel jazdiť až ku koncu tréningov. Semifinálová jazda mi vyšla, mal som v nej len také jemné chyby. Vo finálovej jazde som hneď na vrchu spravil dosť veľkú chybu a bál som sa, že ma bude stáť prvé miesto, ale zvyšok trate som mal čistú jazdu, veľmi som sa snažil a našťastie to vyšlo." Adam Rojček.

Ako to vyzeralo tento rok na MSR v Mraznici si môžete pozrieť aj v nasledujúcom vlogu, ktorý pre vás pripravil CTM Racing Team.

 

 

Prvý úspech prišiel v podaní Ondřeja Štěpánka na Majstrovstvách ČR, ktoré sa konali na Klínovci, kde sa nachádza jedna z najťažších tratí v Českej Republike s dĺžkou takmer päť kilometrov. Kissak zrazil svoj čas vo finálovej jazde na 3:54.52 a druhému v poradí nadelil štyri a pol sekundy. Mohol sa tak po roku opäť tešiť zo zisku pohára pre majstra ČR.
 
Zhruba o mesiac neskôr sa konali Majstrovstvá SR v downhille. Po prvýkrát v Ski centre Mraznica-Hnilčík na východe Slovenska. Adamovi Rojčekovi miestna technická trať zjavne sadla. Podarilo sa mu vyhrať obe merané jazdy. Semifinále s časom 2:03.81 a náskokom troch sekúnd. Vo finále Adam ešte dokonca zrýchlil a dosiahol čas 2:00.97. Tým si zaistil titul majstra SR v downhille pre rok 2018. Netreba zabúdať ani na Martina Knapca. Ten sa na zjazdové preteky vrátil po dlhých mesiacoch rekonvelscencie s poškodeným ramenom.
 
Na zjazdovú trať Majstrovstiev SR zvolil enduro bicykel a v nedeľnom finále sa mu podarilo finišovať na krásnom štvrtom mieste! V kategórií žien nás reprezentovala taktiež Vilma Gombalová, ktorej sa finálová jazda bohužiaľ nevydarila podľa predstáv, no aj tak skončila na peknom štvrtom mieste. Nižšie nájdete galériu z oboch pretekov, o fotografie sa postaral Lukáš Navrátil a portál Bang.sk.

 

NOVINKY
Z CTMka priamo do tvojej mailovej schránky.

Zadaním svojej e-mailovej adresy suhlasiš so spracovanim osobných udajov.

PODOBNÉ